ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Jiří Černý a Pionýři rock'n'rollu

Jiří Černý a Pionýři rock'n'rollu

Do třetice všeho dobrého a dobře znějícícho: do zámecké sýpky se ve čtvrtek 11. 9. 2014 vrátí pan Jiří Černý. Tentokrát slovem i hudebními ukázkami představí úplné začátky a první výrazné osobnosti stylu, jehož rytmus nenechává nikoho na pokoji již více než 70 let. Začínáme v 18:00, občerstvení zajištěno. Ať žije rock'n'roll!

Rock'nroll to v začátcích neměl vůbec jednoduché. Než přišel Elvis a ukázal všem, kdo je tady králem, o stoupající popularitu tehdy novátorského, vzrušujícího, lehce šokujícího a sympaticky rebelského stylu se výrazně postaralo a zasloužilo hned několik významných osobností. Jejich songy si s úctou a obdivem (a se špičkami bot, poklepávajícími si mimoděk do rytmu) připomínáme dodnes.

A kdo jiný by měl být zasvěcenějším průvodcem po těch úplných začátcích, kdy se tohle hlasité a neposedné hudební "čertovo dílo" pomalu rodilo a drze dralo do klubů, do rádií i na desky, než publicista a redaktor Jiří Černý.

Hudba, která v doprovodu jeho komentáře zazní, vás pohladí po duši a možná i v hlavě rozjede lehký tanec vzpomínek na někdejší "čaje o páté" anebo na první setkání s takovými jmény, jako byli Chuck Berry, Bill Haley, Buddy Holly, Fats Domino, Little Richard...

Přijďte společně s námi zavzpomínat na dobu, kdy "rock'n'roll byl zrovna narozený dítě". A pokud jste už byli u nás na Bobkovi a Cohenovi, víte dobře, že když přijede pan Černý a zapojí reproduktory, je zámecká sýpka na další dvě hodinky tou nejlepší poslechovou diskotékou na světě!

Těšíme se.

*

Jiří Černý patří plným právem mezi největší tuzemské odborníky (nejen) na soudobou populární hudbu. Kromě redaktorské a publicistické práce objíždí neúnavně republiku s tématickými pořady, věnovanými vždy konkrétnímu jménu nebo hudebnímu stylu. Úžasným zdrojem informací také bývaly a stále jsou jeho proslulé Antidiskotéky, kdy s trefným komentářem představuje pozoruhodné novinky i nestárnoucí hudební perly.

Pro více informací o osobnosti Jiřího Černého doporučujeme až encyklopedicky pečlivě zásobené stránky www.jiri-cerny.wbs.cz.

*

Mimochodem, takto pan Černý vzpomínal na svoji první "pracovní" návštěvu Doudleb ve svém rozhlasovém pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře: AUDIO (o Doudlebách jsou hned první tři minuty záznamu).

Fotogalerie

001

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy