ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Jiří Černý a Pionýři rock'n'rollu

Jiří Černý a Pionýři rock'n'rollu

Do třetice všeho dobrého a dobře znějícícho: do zámecké sýpky se ve čtvrtek 11. 9. 2014 vrátí pan Jiří Černý. Tentokrát slovem i hudebními ukázkami představí úplné začátky a první výrazné osobnosti stylu, jehož rytmus nenechává nikoho na pokoji již více než 70 let. Začínáme v 18:00, občerstvení zajištěno. Ať žije rock'n'roll!

Rock'nroll to v začátcích neměl vůbec jednoduché. Než přišel Elvis a ukázal všem, kdo je tady králem, o stoupající popularitu tehdy novátorského, vzrušujícího, lehce šokujícího a sympaticky rebelského stylu se výrazně postaralo a zasloužilo hned několik významných osobností. Jejich songy si s úctou a obdivem (a se špičkami bot, poklepávajícími si mimoděk do rytmu) připomínáme dodnes.

A kdo jiný by měl být zasvěcenějším průvodcem po těch úplných začátcích, kdy se tohle hlasité a neposedné hudební "čertovo dílo" pomalu rodilo a drze dralo do klubů, do rádií i na desky, než publicista a redaktor Jiří Černý.

Hudba, která v doprovodu jeho komentáře zazní, vás pohladí po duši a možná i v hlavě rozjede lehký tanec vzpomínek na někdejší "čaje o páté" anebo na první setkání s takovými jmény, jako byli Chuck Berry, Bill Haley, Buddy Holly, Fats Domino, Little Richard...

Přijďte společně s námi zavzpomínat na dobu, kdy "rock'n'roll byl zrovna narozený dítě". A pokud jste už byli u nás na Bobkovi a Cohenovi, víte dobře, že když přijede pan Černý a zapojí reproduktory, je zámecká sýpka na další dvě hodinky tou nejlepší poslechovou diskotékou na světě!

Těšíme se.

*

Jiří Černý patří plným právem mezi největší tuzemské odborníky (nejen) na soudobou populární hudbu. Kromě redaktorské a publicistické práce objíždí neúnavně republiku s tématickými pořady, věnovanými vždy konkrétnímu jménu nebo hudebnímu stylu. Úžasným zdrojem informací také bývaly a stále jsou jeho proslulé Antidiskotéky, kdy s trefným komentářem představuje pozoruhodné novinky i nestárnoucí hudební perly.

Pro více informací o osobnosti Jiřího Černého doporučujeme až encyklopedicky pečlivě zásobené stránky www.jiri-cerny.wbs.cz.

*

Mimochodem, takto pan Černý vzpomínal na svoji první "pracovní" návštěvu Doudleb ve svém rozhlasovém pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře: AUDIO (o Doudlebách jsou hned první tři minuty záznamu).

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu

Spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý v pořadu, který poutavou formou představuje ukryté památky a zajímavosti našeho kraje. Úterý 15. 10. od 18:00 hod., v bývalé zámecké konírně.

Více »
Říjnové farmářské trhy
Říjnové farmářské trhy

Živá hudba, domácí zabijačka, dušičkové dekorace, broušení nožů... to vše a ještě mnohem více, v neděli 13. 10. od 9:00 hod. Další zámecké farmářské trhy na obzoru!

Více »
Mimořádná prohlídka!
Mimořádná prohlídka!

V posledním měsíci letošní sezony máme otevřeno výhradně o víkendech. A proto vás zveme na MIMOŘÁDNOU PROHLÍDKU v pátek 4. 10. od 14 hodin. Neprováhejte jedinečnou šanci!

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy