ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Kniha Vzpomínání, vydání druhé

Kniha Vzpomínání, vydání druhé

A je to tu! Zrevidovaná, rozšířená a doplněná verze knížky Eleonory Dujkové roz. Bubna-Litic s názvem "Vzpomínání" je k dispozici v zámecké pokladně i u vybraných knihkupců.

Autorkou memoárů je současná majitelka zámku a přímá dědička rodu Bubna-Litic, paní Eleonora Dujková. Poprvé bylo Vzpomínání vydáno v dubnu 2009 u příležitosti jejích osmdesátých narozenin. Tento náklad však byl po necelých pěti letech (k naší velké radosti) kompletně rozebrán, rozprodán a rozdán. Aktuálně je tak knížka
k dispozici v druhém, doplněném vydání.

Autobiografický text (jehož značná část byla dokonce dlouhou dobu považována za beznadějně ztracenou!) je doplněn obrazovou přílohou s unikátními záběry z rodinného archivu, dobovými dokumenty či ukázkou rukopisu paní hraběnky. Součástí publikace jsou i fotografie vzácných doudlebských renesančních sgrafit a vybraných zámeckých interiérů.

Pro druhé vydání byl text pečlivě zrevidován, přibyly dokonce i nové kapitoly, jinde jsou zpřesněna jména aktérů či kosmeticky doplněná fakta a dodány další rodinné příhody. Publikaci sluší i nová, elegantní vazba s pevnými deskami.

Knížku, která je kromě češtiny k dostání i v anglickém a německém překladu, zakoupíte při návštěvě Doudleb, a to v zámecké kavárně.
Se vstupenkou na prohlídku zámku získáte ještě zajímavou slevu.

Vzpomínání si lze objednat také na dobírku (e-mailem na adrese info@zamek-doudleby.cz) a díky spolupráci s naším oblíbeným Nakladatelstvím ČAS ji najdete i v širší distribuci, tedy u všech rozumně smýšlejících knihkupců a na stránkách předních internetových prodejců.

Věříme, že se vám "znovuzrozené" Vzpomínání paní Eleonory bude líbit, ať už si v jejích memoárech budete číst poprvé anebo si je díky rozšířenému obsahu znovu připomenete. Přejeme hezké počtení!

*

RECENZE:

Libor O. Novotný - blog iDnes

Český rozhlas Vltava - pořad Mozaika

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Jarní farmářské trhy
Jarní farmářské trhy

Seriál zámeckých trhů 2019 začíná! Těšíme se na vás v neděli 17. března, tentokrát se sortimentem ve znamení jara. Na programu jsou i dvě první letošní prohlídky interiérů!

Více »
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku

Dobrou zprávu přineslo zimní bádání zoologů z Východočeského muzea v Pardubicích. Kromě netopýrů, kteří u nás stabilně přebývají přes léto (na půdě), máme nové "nájemníky" i ve sklepě. Jedná se celkem o 18 vzácných vrápenců malých.

Více »
Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy