ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Kniha Vzpomínání, vydání druhé

Kniha Vzpomínání, vydání druhé

A je to tu! Zrevidovaná, rozšířená a doplněná verze knížky Eleonory Dujkové roz. Bubna-Litic s názvem "Vzpomínání" je k dispozici v zámecké pokladně i u vybraných knihkupců.

Autorkou memoárů je současná majitelka zámku a přímá dědička rodu Bubna-Litic, paní Eleonora Dujková. Poprvé bylo Vzpomínání vydáno v dubnu 2009 u příležitosti jejích osmdesátých narozenin. Tento náklad však byl po necelých pěti letech (k naší velké radosti) kompletně rozebrán, rozprodán a rozdán. Aktuálně je tak knížka
k dispozici v druhém, doplněném vydání.

Autobiografický text (jehož značná část byla dokonce dlouhou dobu považována za beznadějně ztracenou!) je doplněn obrazovou přílohou s unikátními záběry z rodinného archivu, dobovými dokumenty či ukázkou rukopisu paní hraběnky. Součástí publikace jsou i fotografie vzácných doudlebských renesančních sgrafit a vybraných zámeckých interiérů.

Pro druhé vydání byl text pečlivě zrevidován, přibyly dokonce i nové kapitoly, jinde jsou zpřesněna jména aktérů či kosmeticky doplněná fakta a dodány další rodinné příhody. Publikaci sluší i nová, elegantní vazba s pevnými deskami.

Knížku, která je kromě češtiny k dostání i v anglickém a německém překladu, zakoupíte při návštěvě Doudleb, a to v zámecké kavárně.
Se vstupenkou na prohlídku zámku získáte ještě zajímavou slevu.

Vzpomínání si lze objednat také na dobírku (e-mailem na adrese info@zamek-doudleby.cz) a díky spolupráci s naším oblíbeným Nakladatelstvím ČAS ji najdete i v širší distribuci, tedy u všech rozumně smýšlejících knihkupců a na stránkách předních internetových prodejců.

Věříme, že se vám "znovuzrozené" Vzpomínání paní Eleonory bude líbit, ať už si v jejích memoárech budete číst poprvé anebo si je díky rozšířenému obsahu znovu připomenete. Přejeme hezké počtení!

*

RECENZE:

Libor O. Novotný - blog iDnes

Český rozhlas Vltava - pořad Mozaika

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Farmářské a řemeslné trhy
Farmářské a řemeslné trhy

Řízná hudba, historický šerm i tradiční řemesla, to vše nabídnou srpnové farmářské zámecké trhy v neděli 18. 8. od 9:00 hod.

Více »
Jiří Černý o Haně Hegerové
Jiří Černý o Haně Hegerové

Hudební publicista, redaktor a muž širokého rozhledu i vkusu představí tentokrát vzácnou osobnost: zpěvačku Hanu Hegerovou. Stane se tak ve čtvrtek 5. 9. od 18:00 hod.

Více »
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu

Paní Monica Bubna Litic, dcera paní Eleonory, byla hostem Lucie Výborné. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu (a dokonce se na něj i podívat!).

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy