ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Zahrady u Splavu: konference a Pickles Day

Zahrady u Splavu: konference a Pickles Day

Začátek října bude pro tým komunitní Zahrady u Splavu vskutku pestrý. Nejdříve jste zváni na tématický Pickles Day, věnovaný kvašené a nakládané zelenině (4. 10.). O tři dny později se pak uskuteční mezinárodní Konference o zahradní terapii (7. - 10. 10.). Co vše dobré a zajímavé se v rámci obou akcí chystá?

Pickles Day (4. 10. 2014)

Přímo v zahradě se v sobotu uskuteční "podzimní zeleninová akce" s podtitulem Mícháme a kvasíme! Přijďte si poslechnout, jaké jsou způsoby fermentace a jaké látky a vitamíny nám dává ta která zelenina, a to i když není právě čerstvě utržená. Ochutnáte výrobky doslova "z vlastní zahrádky" a kdo bude mít chuť, může si namíchat vlastní zeleninový koktejl. Nebude chybět ani stylové občerstvení: okurková limonáda, čaj z citrónové trávy, buřtguláš (bez buřtu) nebo ty nejlepší fazolky s bramborem v kraji. A dokonce i něco sladkého se prý najde!

V případě, že byste se rádi akce účastnili i z praktické stránky, ZDE najdete malý "tahák", co vše je dobré vzít s sebou (PDF). Začátek v 10:00 hodin.

Mezinárodní konference (nejen) o zahradní terapii (7. - 10. 10. 2014)

Historicky již třetí mezinárodní konference je pořádána ve spolupráci s finskými a velšskými kolegy. Tým Zahrad u Splavu zde během čtyř dnů hodlá mimo jiné představit výsledky dosavadního snažení, ukázat, co vše již za dobu svého úspěšného působení v Doudlebách dokázali a prostřednictvím přednášek a seminářů předat své zkušenosti ostatním. Čtyři konferenční dny mají za úkol konfrontovat dění a trendy u nás i ve světě a jsou rozděleny do dvou tématických bloků - "Zahrada jako zaměstnání" a "Zahrada jako terapie".

Dopoledne budou věnována přednáškám partnerů a hostů z České republiky, Velké Británie, Finska, Rakouska, Polska a Srbska (v areálu doudlebského zámku); odpoledne budou ve znamení exkurzí přímo do terénu. A čtvrteční odpolední workshop se mimochodem překlene do nefalšované podvečerní garden party. Více v letáčku pod článkem.

*

Na obě výživné, plodné, zdravé, prospěšné a užitečné akce jste srdečně zváni.

Více informací: www.zahradyusplavu.cz

Fotogalerie

001002

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Farmářské a řemeslné trhy
Farmářské a řemeslné trhy

Řízná hudba, historický šerm i tradiční řemesla, to vše nabídnou srpnové farmářské zámecké trhy v neděli 18. 8. od 9:00 hod.

Více »
Jiří Černý o Haně Hegerové
Jiří Černý o Haně Hegerové

Hudební publicista, redaktor a muž širokého rozhledu i vkusu představí tentokrát vzácnou osobnost: zpěvačku Hanu Hegerovou. Stane se tak ve čtvrtek 5. 9. od 18:00 hod.

Více »
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu

Paní Monica Bubna Litic, dcera paní Eleonory, byla hostem Lucie Výborné. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu (a dokonce se na něj i podívat!).

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy