ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Zahrady u Splavu: konference a Pickles Day

Zahrady u Splavu: konference a Pickles Day

Začátek října bude pro tým komunitní Zahrady u Splavu vskutku pestrý. Nejdříve jste zváni na tématický Pickles Day, věnovaný kvašené a nakládané zelenině (4. 10.). O tři dny později se pak uskuteční mezinárodní Konference o zahradní terapii (7. - 10. 10.). Co vše dobré a zajímavé se v rámci obou akcí chystá?

Pickles Day (4. 10. 2014)

Přímo v zahradě se v sobotu uskuteční "podzimní zeleninová akce" s podtitulem Mícháme a kvasíme! Přijďte si poslechnout, jaké jsou způsoby fermentace a jaké látky a vitamíny nám dává ta která zelenina, a to i když není právě čerstvě utržená. Ochutnáte výrobky doslova "z vlastní zahrádky" a kdo bude mít chuť, může si namíchat vlastní zeleninový koktejl. Nebude chybět ani stylové občerstvení: okurková limonáda, čaj z citrónové trávy, buřtguláš (bez buřtu) nebo ty nejlepší fazolky s bramborem v kraji. A dokonce i něco sladkého se prý najde!

V případě, že byste se rádi akce účastnili i z praktické stránky, ZDE najdete malý "tahák", co vše je dobré vzít s sebou (PDF). Začátek v 10:00 hodin.

Mezinárodní konference (nejen) o zahradní terapii (7. - 10. 10. 2014)

Historicky již třetí mezinárodní konference je pořádána ve spolupráci s finskými a velšskými kolegy. Tým Zahrad u Splavu zde během čtyř dnů hodlá mimo jiné představit výsledky dosavadního snažení, ukázat, co vše již za dobu svého úspěšného působení v Doudlebách dokázali a prostřednictvím přednášek a seminářů předat své zkušenosti ostatním. Čtyři konferenční dny mají za úkol konfrontovat dění a trendy u nás i ve světě a jsou rozděleny do dvou tématických bloků - "Zahrada jako zaměstnání" a "Zahrada jako terapie".

Dopoledne budou věnována přednáškám partnerů a hostů z České republiky, Velké Británie, Finska, Rakouska, Polska a Srbska (v areálu doudlebského zámku); odpoledne budou ve znamení exkurzí přímo do terénu. A čtvrteční odpolední workshop se mimochodem překlene do nefalšované podvečerní garden party. Více v letáčku pod článkem.

*

Na obě výživné, plodné, zdravé, prospěšné a užitečné akce jste srdečně zváni.

Více informací: www.zahradyusplavu.cz

Fotogalerie

001002

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Jarní farmářské trhy
Jarní farmářské trhy

Seriál zámeckých trhů 2019 začíná! Těšíme se na vás v neděli 17. března, tentokrát se sortimentem ve znamení jara. Na programu jsou i dvě první letošní prohlídky interiérů!

Více »
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku

Dobrou zprávu přineslo zimní bádání zoologů z Východočeského muzea v Pardubicích. Kromě netopýrů, kteří u nás stabilně přebývají přes léto (na půdě), máme nové "nájemníky" i ve sklepě. Jedná se celkem o 18 vzácných vrápenců malých.

Více »
Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy