ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Jiří Černý: Waldemar Matuška

Jiří Černý: Waldemar Matuška

Přední hudební publicista k nám se svým poslechovým pořadem opět zavítá 9. 9. 2015. Tentokrát se bude věnovat jednomu z nejosobitějších hlasů domácí scény, Waldemaru Matuškovi.Po Pionýrech rocku, plus Leonardu Cohenovi a Evě Olmerové se bude autor, publicista, kritik, novinář a rozhlasový moderátor Jiří Černý věnovat v Doudlebách osobnosti s velkým hlasem, s ještě větší duší a především s obří stopou v dějinách české pop music - světoběžníkovi Waldemaru Matuškovi.

Na první pohled (či poslech) by se mohlo zdát, že o Matuškovi již přece víme vše, jeho písně jsou téměř denní součástí našich životů, i šest let po smrti je ho takříkajíc všude plno, jeho hity nelze neznat a neuznávat.

Kariéra tohoto zpěváka, herce, baviče byla natolik pestrá a mnohotvará, že si samostatný pořad rozhodně zaslouží. Nicméně, ne nadarmo má jeho profil podtitul "známý neznámý".

Přijďte zavzpomínat na Waldemara, užít si jeho více i méně slavné songy a možná (určitě!) se dozvědět o tomto bardovi také něco nového, překvapivého. S poutavostí a erudicí sobě vlastní začne Jiří Černý kontext Matuškova osudu s jeho hudbou propojovat
v zámecké sýpce ve středu 9. září s úderem 18. hodiny.

Přejeme příjemný poslech.

*

Více informací o aktérech večera:

Jiří Černý

Waldemar Matuška

Fotogalerie

001

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy