ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Farmářské a řemeslné trhy 2015

Farmářské a řemeslné trhy 2015

Jedním z tradičních vrcholů sezóny bývají srpnové trhy, kdy se farmáři o areál dělí s řemeslníky. V neděli 16. 8. se tak stane již pošesté. Během celého dne vás navíc osvěží bohatý doprovodný program.


V neděli 16. srpna 2015 již pošesté ožije areál zámku tradičním prázdninovým rejem řemeslníků, umělců a trhovců. Od 9:00 hod. zde na vás čeká mimo jiné kovář, malíř, hrnčíři, dráteník, košíkářka a další šikulové, odpoledne pak vystoupení s medvíďaty, barmanská show nebo koncert Vamberecké dechovky.

Občerstvení opět proběhne ve znamení dostatečných zásob všeho, co hrdlo ráčí (týká se všech generací a věkových skupin). Souběžně s ukázkami a prezentací řemeslníků budou, jako každý měsíc, po celý den v plné akci i klasické farmářské trhy.

A to není vše!

V renovovaných prostorách zámecké sýpky je umístěna výstava obrazů a uměleckých objektů ze dřeva (o té více info ZDE) a dále je zde unikátní Přírodovědné muzeum, kde je mj. nově k vidění zakázková expozice "Rok na vsi" z kukuřičného šustí. Ta vás seznámí s lidovými tradicemi na vesnici z doby našich babiček.

V sousedním Babiččině dvorečku se můžete seznámit s našimi domácími zvířátky anebo nechat děti povozit po zámeckém areálu na ponících.
O kousek dál, v areálu "Zahrad u splavu", vás pro změnu čeká bylinkový workshop, praktické tipy do kuchyně a ochutnávky místních produktů.

Odpočinek a příjemný chládek spolehlivě poskytnou interiéry zámku, kde budou probíhat prohlídky jak pro dospělé, tak i speciální prohlídky pro děti, s otázkami, hádankami i malou odměnou (a mimochodem, letos máme tým průvodkyň opravdu špičkový!).

K doplnění energie a zahnání žízně či chuti na "něco malého" pak zve zámecká kavárna s příjemným posezením, u kterého si můžete pročítat třeba knížku Vzpomínání paní Eleonory Dujkové roz. Bubna-Litic.

Zkrátka... bude to krásný nedělní celodenní farmářsko-řemeslnický a gastronomicko-kulturní mumraj.

Těšíme se na vás v Doudlebách!

Fotogalerie

001002

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy