ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Farmářské a řemeslné trhy 2015

Farmářské a řemeslné trhy 2015

Jedním z tradičních vrcholů sezóny bývají srpnové trhy, kdy se farmáři o areál dělí s řemeslníky. V neděli 16. 8. se tak stane již pošesté. Během celého dne vás navíc osvěží bohatý doprovodný program.


V neděli 16. srpna 2015 již pošesté ožije areál zámku tradičním prázdninovým rejem řemeslníků, umělců a trhovců. Od 9:00 hod. zde na vás čeká mimo jiné kovář, malíř, hrnčíři, dráteník, košíkářka a další šikulové, odpoledne pak vystoupení s medvíďaty, barmanská show nebo koncert Vamberecké dechovky.

Občerstvení opět proběhne ve znamení dostatečných zásob všeho, co hrdlo ráčí (týká se všech generací a věkových skupin). Souběžně s ukázkami a prezentací řemeslníků budou, jako každý měsíc, po celý den v plné akci i klasické farmářské trhy.

A to není vše!

V renovovaných prostorách zámecké sýpky je umístěna výstava obrazů a uměleckých objektů ze dřeva (o té více info ZDE) a dále je zde unikátní Přírodovědné muzeum, kde je mj. nově k vidění zakázková expozice "Rok na vsi" z kukuřičného šustí. Ta vás seznámí s lidovými tradicemi na vesnici z doby našich babiček.

V sousedním Babiččině dvorečku se můžete seznámit s našimi domácími zvířátky anebo nechat děti povozit po zámeckém areálu na ponících.
O kousek dál, v areálu "Zahrad u splavu", vás pro změnu čeká bylinkový workshop, praktické tipy do kuchyně a ochutnávky místních produktů.

Odpočinek a příjemný chládek spolehlivě poskytnou interiéry zámku, kde budou probíhat prohlídky jak pro dospělé, tak i speciální prohlídky pro děti, s otázkami, hádankami i malou odměnou (a mimochodem, letos máme tým průvodkyň opravdu špičkový!).

K doplnění energie a zahnání žízně či chuti na "něco malého" pak zve zámecká kavárna s příjemným posezením, u kterého si můžete pročítat třeba knížku Vzpomínání paní Eleonory Dujkové roz. Bubna-Litic.

Zkrátka... bude to krásný nedělní celodenní farmářsko-řemeslnický a gastronomicko-kulturní mumraj.

Těšíme se na vás v Doudlebách!

Fotogalerie

001002

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Kurz zlepšování zraku a zrakové hygieny (ZRUŠENO)
Kurz zlepšování zraku a zrakové hygieny (ZRUŠENO)

Eva Krausová je certifikovanou lektorkou zlepšování zraku přirozenou cestou. Zveme na její jednodenní kurz. AKTUALIZACE: OMLOUVÁME SE, AKCE JE ZRUŠENA.

Více »
Hrubý, Ballard, Kučera: společné světy LIVE
Hrubý, Ballard, Kučera: společné světy LIVE

Tři legendy, tří země, tři nástroje. To je nadstylový koncert Jana Hrubého s Jessie Ballardem a Joe Kučerou. Z turné vznikne i CD, předtím je přivitáme v zámecké sýpce. Pište si: 19. 5. v 19:00!

Více »
Trabanty míří do Doudleb!
Trabanty míří do Doudleb!

Cestovatelská přednáška Dana Přibáně s názvem "Velká cesta domů" slibuje poutavé vyprávění o napínavém návratu z Indie do Prahy (kolem světa). Těšíme se v úterý 21. 5. od 20:00 hod. Pozor, vstupenky mizí rychle!

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy