ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Muzeum a Dvoreček: příprava na zimní spánek

Muzeum a Dvoreček: příprava na zimní spánek

Expozice Přírodovědného muzea je pro letošek již uzavřena. Stejně tak Babiččin dvoreček je zazimován a zvířátka josu zpět ve svých stájích. Obě oblíbená místa budou opět zpřístupněna na jaře 2016.Přírodovědné muzeum
v zrekonsturované zámecké sýpce je největším soukromým muzeem svého druhu v České republice. Bohatá sbírka čítá doslova stovky až tisíce exponátů (započítáme-li všechny brouky, motýly či zkameněliny). Výstava se těší zájmu expertů i amatérských fanoušků přírodovědy a bývá častým cílem výletů školních tříd a zájmových kolektivů. Součástí expozice je i originální diorama s ukázkami zvěří a ptactva z našich lesů, unikátním bonusem je pak "na míru" připravená alegorie Rok na vsi z kukuřičného šustí. (FOTO)

Babiččin dvoreček si získal oblibu dětí všech generací, neboť v dnešní době již není tak samozřejmě "potkat se" zblízka s hospodářskými zvířaty, která byla dříve běžnou součástí obydlí, statků a života (nejen) na vesnici. Prohlédnout si u nás můžete kravičky, kozičky, husy, kachny, králíky, koně, oslíky, ovečky nebo prasátka. Během sezóny vždy přivítáme několik nových přírůstků, speciálně jaro bývá na mláďátka bohaté, dvoreček tedy jistě stojí za opakovanou návštěvu. Doporučujeme taktéž i jako součást výuky, jezdívají k nám takto například i mateřské školky. (FOTO)

Muzeum i Dvoreček buodu pro veřejnost opět k dispozici na jaře 2016, v otevírací době zámku (začínáme v dubnu). Možná dobrý podnět pro včasnou poznámku do diářů?

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy