ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Muzeum a Dvoreček: příprava na zimní spánek

Muzeum a Dvoreček: příprava na zimní spánek

Expozice Přírodovědného muzea je pro letošek již uzavřena. Stejně tak Babiččin dvoreček je zazimován a zvířátka josu zpět ve svých stájích. Obě oblíbená místa budou opět zpřístupněna na jaře 2016.Přírodovědné muzeum
v zrekonsturované zámecké sýpce je největším soukromým muzeem svého druhu v České republice. Bohatá sbírka čítá doslova stovky až tisíce exponátů (započítáme-li všechny brouky, motýly či zkameněliny). Výstava se těší zájmu expertů i amatérských fanoušků přírodovědy a bývá častým cílem výletů školních tříd a zájmových kolektivů. Součástí expozice je i originální diorama s ukázkami zvěří a ptactva z našich lesů, unikátním bonusem je pak "na míru" připravená alegorie Rok na vsi z kukuřičného šustí. (FOTO)

Babiččin dvoreček si získal oblibu dětí všech generací, neboť v dnešní době již není tak samozřejmě "potkat se" zblízka s hospodářskými zvířaty, která byla dříve běžnou součástí obydlí, statků a života (nejen) na vesnici. Prohlédnout si u nás můžete kravičky, kozičky, husy, kachny, králíky, koně, oslíky, ovečky nebo prasátka. Během sezóny vždy přivítáme několik nových přírůstků, speciálně jaro bývá na mláďátka bohaté, dvoreček tedy jistě stojí za opakovanou návštěvu. Doporučujeme taktéž i jako součást výuky, jezdívají k nám takto například i mateřské školky. (FOTO)

Muzeum i Dvoreček buodu pro veřejnost opět k dispozici na jaře 2016, v otevírací době zámku (začínáme v dubnu). Možná dobrý podnět pro včasnou poznámku do diářů?

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu

Spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý v pořadu, který poutavou formou představuje ukryté památky a zajímavosti našeho kraje. Úterý 15. 10. od 18:00 hod., v bývalé zámecké konírně.

Více »
Říjnové farmářské trhy
Říjnové farmářské trhy

Živá hudba, domácí zabijačka, dušičkové dekorace, broušení nožů... to vše a ještě mnohem více, v neděli 13. 10. od 9:00 hod. Další zámecké farmářské trhy na obzoru!

Více »
Mimořádná prohlídka!
Mimořádná prohlídka!

V posledním měsíci letošní sezony máme otevřeno výhradně o víkendech. A proto vás zveme na MIMOŘÁDNOU PROHLÍDKU v pátek 4. 10. od 14 hodin. Neprováhejte jedinečnou šanci!

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy