ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Slyšíte to? To už jsou za dveřmi Vánoce!

Slyšíte to? To už jsou za dveřmi Vánoce!

Pokud se pravidelně v prosinci na něco obzvláště těšíme, jsou to tradiční vánoční trhy. Letos jste na ně zváni v neděli 13. 12. od 10 do 17 hodin. Bude se zpívat, kovat, vyrábět, koštovat, ke slovu přijdou staré lidové tradice a nebude chybět ani "polo-živý" betlém, do kterého se kromě rekvizit zapojí zvířátka z našeho Babiččina dvorečku.

Vánoce jsou časem přání - ta bude pomáhat plnit (či se minimálně za jejich splnění přimlouvat) kovář Vojta ve své "Výhni vánočních přání".

Vánoce jsou časem dárků - s těmi vám v zámeckém areálu pomohou řemeslníci, farmáří, pěstitelé a výrobci na tématickém vánočním jarmarku, který můžete navštívit po celý den až do 17. hodiny.

Vánoce jsou časem tradic a ozdob - budeme pouštět skořápky, vyrábět dekorace a ozdobičky, svíčky a další líbezné věci, díky kterým Vánoce vždy tak hezky svítí, voní a chutnají. A "jen pro tento den" vznikne i unikátní betlém, va kterém si vedle nezbytných rekvizit "zahrají" i zvířátka z Babiččina dvorečku.

Vánoce jsou časem rozjímání - nad dlouhou historií rodu Bubnů a klikatou cestou, kterou doudlebský zámek od roku 1590 urazil, můžete rozjímat během dvou speciálních prohlídek jinak zazimovaných interiérů. Sváteční prohlídky z průvodcem začnou v 11:00 a ve 14:00 hod.

Vánoce jsou časem hudby - jedním z nejlepších způsobů, jak slavit narození Ježíška, je muzika a zpěv. Koncerty budou letos hned dva: v 10:30 hod. vystoupí doudlebský sboreček Sluníčko, a ve 13:30 si s námi můžete zazpívat nejznámější české koledy.

A jelikož Vánoce jsou taktéž svátkem klidu a pohody, přijďte si odpočinout do naší zámecké kavárny, která bude vánočně vonět punčem a svátečně znít praskajícím krbovým dřevem.

Tak šťastné a veselé - Vánoce i trhy!

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Kurz zlepšování zraku a zrakové hygieny (ZRUŠENO)
Kurz zlepšování zraku a zrakové hygieny (ZRUŠENO)

Eva Krausová je certifikovanou lektorkou zlepšování zraku přirozenou cestou. Zveme na její jednodenní kurz. AKTUALIZACE: OMLOUVÁME SE, AKCE JE ZRUŠENA.

Více »
Hrubý, Ballard, Kučera: společné světy LIVE
Hrubý, Ballard, Kučera: společné světy LIVE

Tři legendy, tří země, tři nástroje. To je nadstylový koncert Jana Hrubého s Jessie Ballardem a Joe Kučerou. Z turné vznikne i CD, předtím je přivitáme v zámecké sýpce. Pište si: 19. 5. v 19:00!

Více »
Trabanty míří do Doudleb!
Trabanty míří do Doudleb!

Cestovatelská přednáška Dana Přibáně s názvem "Velká cesta domů" slibuje poutavé vyprávění o napínavém návratu z Indie do Prahy (kolem světa). Těšíme se v úterý 21. 5. od 20:00 hod. Pozor, vstupenky mizí rychle!

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy