ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Slyšíte to? To už jsou za dveřmi Vánoce!

Slyšíte to? To už jsou za dveřmi Vánoce!

Pokud se pravidelně v prosinci na něco obzvláště těšíme, jsou to tradiční vánoční trhy. Letos jste na ně zváni v neděli 13. 12. od 10 do 17 hodin. Bude se zpívat, kovat, vyrábět, koštovat, ke slovu přijdou staré lidové tradice a nebude chybět ani "polo-živý" betlém, do kterého se kromě rekvizit zapojí zvířátka z našeho Babiččina dvorečku.

Vánoce jsou časem přání - ta bude pomáhat plnit (či se minimálně za jejich splnění přimlouvat) kovář Vojta ve své "Výhni vánočních přání".

Vánoce jsou časem dárků - s těmi vám v zámeckém areálu pomohou řemeslníci, farmáří, pěstitelé a výrobci na tématickém vánočním jarmarku, který můžete navštívit po celý den až do 17. hodiny.

Vánoce jsou časem tradic a ozdob - budeme pouštět skořápky, vyrábět dekorace a ozdobičky, svíčky a další líbezné věci, díky kterým Vánoce vždy tak hezky svítí, voní a chutnají. A "jen pro tento den" vznikne i unikátní betlém, va kterém si vedle nezbytných rekvizit "zahrají" i zvířátka z Babiččina dvorečku.

Vánoce jsou časem rozjímání - nad dlouhou historií rodu Bubnů a klikatou cestou, kterou doudlebský zámek od roku 1590 urazil, můžete rozjímat během dvou speciálních prohlídek jinak zazimovaných interiérů. Sváteční prohlídky z průvodcem začnou v 11:00 a ve 14:00 hod.

Vánoce jsou časem hudby - jedním z nejlepších způsobů, jak slavit narození Ježíška, je muzika a zpěv. Koncerty budou letos hned dva: v 10:30 hod. vystoupí doudlebský sboreček Sluníčko, a ve 13:30 si s námi můžete zazpívat nejznámější české koledy.

A jelikož Vánoce jsou taktéž svátkem klidu a pohody, přijďte si odpočinout do naší zámecké kavárny, která bude vánočně vonět punčem a svátečně znít praskajícím krbovým dřevem.

Tak šťastné a veselé - Vánoce i trhy!

Fotogalerie

001

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy