ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Jiří Černý a 60. léta v Británii

Jiří Černý a 60. léta v Británii

Šedesátky na Ostrovech, to nebyli pouze Beatles. Řada kapel zdá se zůstala v jejich pomyslném stínu, ale naštěstí ne tak docela. Jak dobrá hudba se tehdy v Británii hrála, to ví nejlépe kritik a publicista Jiří Černý, který se právě této éře bude věnovat ve středu 7. září 2016 u nás v sýpce.

Není sporu o tom, že slavná čtyřka z Liverpoolu hudební scéně ve své době dominovala. Vznikala však i spousta další muziky, která stojí za připomenutí. Stačí zmínit jména jako Cream, Animals, Kinks, Procol Harum, Small Faces, The Who, Yardbirds nebo Manfred Mann a hned je jasno, že v Británii v 60. letech to žilo pořádně.

Jiří Černý, přední hudební kritik, publicista a rozhlasový moderátor nám jezdí do Doudleb připomínat velikány domácí i světové hudby vcelku pravidelně. Strávili jsme s ním večer na téma Leonard Cohen, Zuzana Navarová, zavzpomínali na dřevní doby rock'n'rollu, na Pavla Bobka i Waldemara Matušku.

Tentokrát prostor zrekonstruované sýpky rozezní tóny rockové, popovější i bluesové a cca na hodinku a půl se prostřednictvím ukázek i zasvěceného komentáře přeneseme do Velké Británie 60. let. Jasně, Beatles byli sice králové, ale kdo další se pral o své místo na hudebním slunci? Přijďte zjistit, zavzpomínat nebo objevit ve středu 7. 9. od 18:00 hod.

Více info o JČ:
www.nacerno.cz
www.jiri-cerny.wbs.cz

Jedna za všechny:
Procol Harum - A Whiter Shade of Pale

Fotogalerie

001

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy