ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Muzeum a Dvoreček pouze do 29. 9.

Muzeum a Dvoreček pouze do 29. 9.

Hlásíme, že možnost navštívit Přírodovědné muzeum a Babiččin dvoreček máte letos již pouze do pátku 29. září. Poté se exponáty i zvířátka začnou připravovat na (pod)zimní spánek. Pro veřejnost budou obě atrakce zpřístupněny opět na jaře, přesněji v dubnu 2017. S jednou jedinou výjimkou: Muzeum i Dvoreček vám své brány naposledy otevřou ještě v rámci Farmářských trhů v neděli 16. října.


Babiččin dvoreček

Zámecká mini-zoo hospodářských zvířat, která již dnešní děti často ani nemají šanci spatřit na vlastní oči. Kravičky, slepice, husy, kozy, králící, prasátka, dokonce i oslíci.... plus jejich mláďátka. To vše pěkně zblízka,
v útulném prostředí hned vedle zámecké sýpky. Vstup zdarma.

Ukázková časosběrná fotogalerie TADY.

Muzeum přírodovědy

Unikátní sbírky, vzácné exponáty, největší soukromé muzeum svého druhu v ČR. Od nerostů přes hmyz a brouky až třeba po motýly či ukázky lesní zvěře a ptactva v rámci speciálního diorama, včetně zvukových efektů. Součástí expozice je i instalace Rok na vsi, která byla vytvořena z kukuřičného šustí speciálně pro doudlebský zámek. Vstupné mírné, lákadel přehršel. To vše v prvním patře zrekonstruované sýpky.

Několik fotografií z muzea najdete ZDE.

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy