ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Říjnové trhy dušičkové, psí, bluesové

Říjnové trhy dušičkové, psí, bluesové

Na "psí počasí" je ještě času dost, ale v neděli 16. 10. se na tradičních trzích bude kromě hlasů lidských ozývat i štěkání pejsků. Jednou z atrakcí totiž bude tzv. Psí den. Máme toho však připraveného mnohem více. Dokonce bude i koncert! Začínáme v 9:00 hodin.

Po delší době se "farmářské neděle" zúčastní naši kolegové ze Sdružení SPLAV. Pro návštěvníky zámeckých trhů, které nám již stabilně zdobí polovinu kalendářního měsíce, si připravili speciální "Psí den". V areálu komunitní zahrady tak budete mít možnost vidět ukázky canisterapie, výcviku psů (agility trénink), na místě budou různé psí hlavolamy, dozvíte se užitečné tipy týkající se správné psí výživy, pro děti zde bude hrací koutek a pro všechny chutné občerstvení (to tedy samozřejmě "nepsí"!).

Sortiment stánků v okolí zámku nabídne mimo jiné různé podzimní, dušičkové i vánoční dekorace. Pěstitelé, výrobci a farmáři se opět postarají, aby lákadel a zajímavostí bylo na místě pro všechny přehršel. No a my se postaráme, aby ani zámek nezůstal v nabídce pozadu: výjimečně bude v neděli otevřeno Přírodovědné muzeum, na jeden den zpřístupníme i jinak už pomalu se zazimovávající Babiččin dvoreček, na prohlídku interiérů vás v každou celou hodinu pozve tým našich zkušených průvodkyň a průvodců, a na něco dobrého na zub i na zahřátí vás pozve zámecká kavárna.

Na závěr říjnových trhů pak přivítáme vzácné hosty: slovenští muzikanti ERICH BOBOŠ PROCHÁZKA a MAREK WOLF se představí od 15:00 v prostoru zámecké sýpky (případně v kavárně, uvidíme, kde to bude příhodnější). Čekejte to nejlepší blues od srdce v osobitém podání zkušených interpretů, kterým skládá poklony domácí i zahraniční kritika. Těšit se můžete na dřevní standardy i zbrusu nové kompozice z jejich nejnovějšího alba Conversion. Dvoukrká kytara, foukací harmonika a ten správný bluesový hlas. Tohle bude zdravý. Více ZDE.

V neděli 16. října na viděnou. Ať žije podzim, ať žijou pejsci i jejich lidé a ať zní blues na plné pecky! Na viděnou! :)

Fotogalerie

001002003

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy