ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Koncert: Erich Boboš Procházka & Marek Wolf (SK)

Koncert: Erich Boboš Procházka & Marek Wolf (SK)

Elitní duo slovenských bluesmanů vystoupí v zámecké sýpce v neděli 16. 10. od 15:00 hodin. Součástí koncertu bude i křest jejich nového (již čtvrtého společného) alba Conversion.


Uznávaný hráč na foukací harmoniku a zpěvák Erich „Boboš“ Procházka (někdejší šéf proslulého Electric Blues Bandu) a osobitý kytarista Marek Wolf posouvají ruku v ruce tradiční blues za žánrové hranice. Dělají to dobře, s vervou, nečekaně a špičkově.

Nejde rozhodně o žádné nováčky. Na koncertních pódiích se spolu při různých příležitostech potkávali tak dlouho, až začali hrát a tvořit jako svébytné duo. Na úspěšný studiový debut Diversion (2012) navázala o dva roky později deska Inversion, která si doma na Slovensku s přehledem vysloužila titul „nejlepší bluesové album roku“.

Zcela logicky pak další CD dostalo název Live, neboť právě na koncertech se jejich síla a vášeň pro pravověrné blues projevuje naplno. Wolf všelijak zkresluje a zvukově ohýbá svoji kytaru, pestře smyčkuje a vrství, zatímco Boboš prokládá živelné i něžné harmonikové party procítěnými vokály.
A obvykle zdrženliví kritici i nadšení fanoušci si rozkošnicky libují.

Zatím nejnovějším přírůstkem společné diskografie je album Conversion (srpen 2016), které opět ctí tradici, ale dívá se na ni novýma očima. Možná, že některé z legendárních písní slavných autorů, které si zde berou na mušku, v jejich podání hned tak nerozeznáte. Boboš a Marek totiž standardně popadnou nějakou žánrovou klasiku a přetvoří si ji s chutí k obrazu svému. Originálně, intenzivně, nezaměnitelně.

Přijeďte si poslechnout jejich blues pro 21. století do Doudleb, kam 16. 10. zavítají v rámci své aktuální „křestní šňůry“. Ta vede z rodného Slovenska přes sedm českých zastávek do Německa. A možná ještě dál. Čeká vás příděl muziky od srdce a vpravdě nevšední zážitek. Jak říkají bluesmani, tohle bude zdravý.

*

Akce je pořádána ve spolupráci s Místní knihovnou Doudleby nad Orlicí, vstupné 180 Kč na místě (150 v předprodeji).
Zvukové občerstvení zajištěno!

Fotogalerie

001002

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Farmářské a řemeslné trhy
Farmářské a řemeslné trhy

Řízná hudba, historický šerm i tradiční řemesla, to vše nabídnou srpnové farmářské zámecké trhy v neděli 18. 8. od 9:00 hod.

Více »
Jiří Černý o Haně Hegerové
Jiří Černý o Haně Hegerové

Hudební publicista, redaktor a muž širokého rozhledu i vkusu představí tentokrát vzácnou osobnost: zpěvačku Hanu Hegerovou. Stane se tak ve čtvrtek 5. 9. od 18:00 hod.

Více »
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu

Paní Monica Bubna Litic, dcera paní Eleonory, byla hostem Lucie Výborné. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu (a dokonce se na něj i podívat!).

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy