ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Křest knihy o Janovi z Bubna

Křest knihy o Janovi z Bubna

Zveme vás na slavnostní křest publikace "Jan z Bubna, válečník a diplomat". Za účasti autora a vzácných hostů, kteří se na přípravě publikace podíleli, se uskuteční ve čtvrtek 10. 11. od 17:30 hod. v Zrcadlovém sále. Hudební doprovod obstarají manželé Tomášovi. Občerstvení těla i ducha zajištěno.

Jan z Bubna, slavný válečník a diplomat

Životopisná monografie, čítající 120 stran, je věnována Janu Varlichovi z Bubna (1570-1635), přední osobnosti stavovského povstání v letech 1618-1620 a české pobělohorské emigrace.

Bubna je znám především tím, že jako švédský generál a diplomat nabídl Albrechtovi z Valdštejna českou královskou korunu. Kniha se však - jako první svého druhu - podrobně a komplexně zabývá jeho životními osudy během tureckých válek, okolnostmi vydání tzv. Rudolfova majestátu, průběhem stavovského povstání včetně bitvy na Bílé hoře a následujícími událostmi třicetileté války až do jeho smrti v roce 1635.

Publikace obsahuje pečlivý poznámkový aparát, seznam pramenů a využité literatury. Doplňuje ji barevná fotografická příloha a resumé v němčině, angličtině a ruštině. Tolik potřebnou a tolik chybějící knihu o jednom z nevýraznějších postav rodu Bubnů vydalo nakladatelství DF Forma (web).

Autora monografie, pana Ladislava Mičeka, přivítáme v Doudlebách právě v rámci oficiálního křtu knížky. Těšíme se na tuto událost stejně jako na každou jeho návštěvu. Každé setkání s takovou osobností je totiž velmi zajímavé, potřebné a inspirativní.

Křest knihy 10. 11. 2016

Od 17:30 hodin budete mít možnost seznámit se s životem Jana z Bubna a okolnostmi vzniku knihy prostřednictvím autorova úvodního slova, na které naváže Mgr. Marta Bělková spolu s Prof. Františkem Tesařem. Oba se na publikaci podíleli a s autorem úzce spolupracovali, získáte tak vhled do tvůrčího procesu přímo "od zdroje".

Mluvené slovo doplní hudební vystoupení manželů Františka a Aleny Tomášových z Turnova, před vlastním křtem pohovoří i Petr Dujka, správce zámku v Doudlebách a přímý potomek rodu Bubnů. Přítomna bude i jeho maminka, paní Eleonora Dujková roz. Bubna-Litic. Na slavnostní křest naváže malé občerstvení v zámecké kavárně.

Předmětná kniha bude samozřejmě pro zájemce na místě k dispozici, včetně jedinečné příležitosti získat autogramy či věnování tvůrců. Mimochodem, chcete-li mít aktuální "bubnovskou knihovničku" kompletní, starším sourozencem knížky o Janovi jsou memoáry Vzpomínání, pro zájemce taktéž k mání.

Na viděnou a ať žije Jan, válečník a diplomat!

Fotogalerie

001002003

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Farmářské a řemeslné trhy
Farmářské a řemeslné trhy

Řízná hudba, historický šerm i tradiční řemesla, to vše nabídnou srpnové farmářské zámecké trhy v neděli 18. 8. od 9:00 hod.

Více »
Jiří Černý o Haně Hegerové
Jiří Černý o Haně Hegerové

Hudební publicista, redaktor a muž širokého rozhledu i vkusu představí tentokrát vzácnou osobnost: zpěvačku Hanu Hegerovou. Stane se tak ve čtvrtek 5. 9. od 18:00 hod.

Více »
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu

Paní Monica Bubna Litic, dcera paní Eleonory, byla hostem Lucie Výborné. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu (a dokonce se na něj i podívat!).

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy