ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Křest knihy o Janovi z Bubna

Křest knihy o Janovi z Bubna

Zveme vás na slavnostní křest publikace "Jan z Bubna, válečník a diplomat". Za účasti autora a vzácných hostů, kteří se na přípravě publikace podíleli, se uskuteční ve čtvrtek 10. 11. od 17:30 hod. v Zrcadlovém sále. Hudební doprovod obstarají manželé Tomášovi. Občerstvení těla i ducha zajištěno.

Jan z Bubna, slavný válečník a diplomat

Životopisná monografie, čítající 120 stran, je věnována Janu Varlichovi z Bubna (1570-1635), přední osobnosti stavovského povstání v letech 1618-1620 a české pobělohorské emigrace.

Bubna je znám především tím, že jako švédský generál a diplomat nabídl Albrechtovi z Valdštejna českou královskou korunu. Kniha se však - jako první svého druhu - podrobně a komplexně zabývá jeho životními osudy během tureckých válek, okolnostmi vydání tzv. Rudolfova majestátu, průběhem stavovského povstání včetně bitvy na Bílé hoře a následujícími událostmi třicetileté války až do jeho smrti v roce 1635.

Publikace obsahuje pečlivý poznámkový aparát, seznam pramenů a využité literatury. Doplňuje ji barevná fotografická příloha a resumé v němčině, angličtině a ruštině. Tolik potřebnou a tolik chybějící knihu o jednom z nevýraznějších postav rodu Bubnů vydalo nakladatelství DF Forma (web).

Autora monografie, pana Ladislava Mičeka, přivítáme v Doudlebách právě v rámci oficiálního křtu knížky. Těšíme se na tuto událost stejně jako na každou jeho návštěvu. Každé setkání s takovou osobností je totiž velmi zajímavé, potřebné a inspirativní.

Křest knihy 10. 11. 2016

Od 17:30 hodin budete mít možnost seznámit se s životem Jana z Bubna a okolnostmi vzniku knihy prostřednictvím autorova úvodního slova, na které naváže Mgr. Marta Bělková spolu s Prof. Františkem Tesařem. Oba se na publikaci podíleli a s autorem úzce spolupracovali, získáte tak vhled do tvůrčího procesu přímo "od zdroje".

Mluvené slovo doplní hudební vystoupení manželů Františka a Aleny Tomášových z Turnova, před vlastním křtem pohovoří i Petr Dujka, správce zámku v Doudlebách a přímý potomek rodu Bubnů. Přítomna bude i jeho maminka, paní Eleonora Dujková roz. Bubna-Litic. Na slavnostní křest naváže malé občerstvení v zámecké kavárně.

Předmětná kniha bude samozřejmě pro zájemce na místě k dispozici, včetně jedinečné příležitosti získat autogramy či věnování tvůrců. Mimochodem, chcete-li mít aktuální "bubnovskou knihovničku" kompletní, starším sourozencem knížky o Janovi jsou memoáry Vzpomínání, pro zájemce taktéž k mání.

Na viděnou a ať žije Jan, válečník a diplomat!

Fotogalerie

001002003

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu

Spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý v pořadu, který poutavou formou představuje ukryté památky a zajímavosti našeho kraje. Úterý 15. 10. od 18:00 hod., v bývalé zámecké konírně.

Více »
Říjnové farmářské trhy
Říjnové farmářské trhy

Živá hudba, domácí zabijačka, dušičkové dekorace, broušení nožů... to vše a ještě mnohem více, v neděli 13. 10. od 9:00 hod. Další zámecké farmářské trhy na obzoru!

Více »
Mimořádná prohlídka!
Mimořádná prohlídka!

V posledním měsíci letošní sezony máme otevřeno výhradně o víkendech. A proto vás zveme na MIMOŘÁDNOU PROHLÍDKU v pátek 4. 10. od 14 hodin. Neprováhejte jedinečnou šanci!

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy