ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Ladislav Miček: Ještě nenadešel čas

Ladislav Miček: Ještě nenadešel čas

Nadešel čas pokřtít další knihu z pera Ladislava Mičeka, autora biografie válečníka a diplomata Jana z Bubna (2016). Jeho nejnovější román s detektivní zápletkou se týká událostí kolem nabídky, kterou od Jana z Bubna dostal sám Albrecht z Valdštejna. Nabídky, která se neodmítá. Nebo? Odpověď možná naznačí právě i křest knihy 17. 10. v 17:30 hodin.


„...Ještě však není čas. Až nadejde pravý čas, chci všechno udělat!“

Vévoda Albrecht z Valdštejna tato slova vyřkl v okamžiku, kdy ho český emigrant a generál švédské armády Jan Varlich z Bubna seznámil s velkorysou nabídkou kancléře Axela Oxenstierny. Stačilo málo, aby frýdlantský vévoda v létě či na podzim roku 1633 získal českou královskou korunu. Nekatolíkům tehdy svitla naděje, že se poměry v zemi navrátí k předbělohorskému stavu.

Valdštejn, jenž Švédům sliboval, že i s armádou přejde na jejich stranu a vyžene Habsburky z dědičných zemí, však své velké plány odložil na neurčito. Zpečetil tím nejen svůj osud, ale také osudy české emigrace.

Děj románu, v němž nechybí detektivní zápletka, se odehrává v letech 1633 a 1634. Kdyby tehdy Valdštejn neotálel se svým vystoupením proti Habsburkům a přálo mu zdraví, mohly se dějiny českého státu ubírat zcela jiným směrem…

*

Kniha o 288 stranách je ilustrována Ivetou Vašátkovou, najdete zde portréty historických postav nebo veduty měst. Román je zároveň doplněn přílohami (Životní příběh Jana Varlicha z Bubna, Albrecht z Valdštejna a chov koní, Literatura pro zvídavé čtenáře, Charakteristika doby), slovníčkem pojmů a míst, nechybí ani jmenný rejstřík.

Ladislav Miček je mimo jiné autorem již jedné bubnovské knihy, v roce 2016 jsme na zámku slavnostně uvedli v život jeho životopisnou monografii věnovanou postavě Jana z Bubna, který byl významným válečníkem a diplomatem (více ZDE). Román "Ještě nenadešel čas" pokřtíme ve středu 17. října 2018 v 17:30 hodin. Součástí akce bude autorův krátký historický vhled s projekcí, tematické hudební vstupy i lahodně vinné občerstvení.

Těšíme se na vás, na pana Mičeka i na další napínavé a poučné čtení z jeho tvorby!

Fotogalerie

001002003

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy