ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Noční hasičské cvičení

Noční hasičské cvičení

Jelikož prevence není nikdy dost, proběhlo v listopadu v prostorách zámku námětové noční cvičení Sboru dobrovolných hasičů Doudleby nad Orlicí. Zásahová jednotka prověřila přístupové cesty a dostupnost do všech místností, včetně půdy. V případě požáru lze bez problémů operovat i na střeše, jako improvizovaná přečerpávací stanice by byl využit potok v zámeckém parku.

Požární poplach byl díky zvukovým signálům a příjezdu techniky simulován opravdu věrně, operace tudíž i přes pokročilou hodinu přilákala řadu místních obyvatel. Příjemně překvapila soukromá bezpečnostní agentura WAZA z Vamberka, která po fiktivním ohlášení požáru dorazila k zámku jako první.

V nejbližší době budou v celém objektu nainstalována nová kouřová čidla. Toto zabezpečení se týká i privátních prostor a místností pronajatých městským úřadem Doudleby. Celá akce skončila úspěšně. Za odměnu se hasičům dostalo nevšední příležitosti absolvovat noční prohlídku zámku se zasvěceným výkladem pana Petra Dujky, po které následovalo zasloužené pohoštění.

Fotodokumentace: Aleš Barva.

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Farmářské a řemeslné trhy
Farmářské a řemeslné trhy

Řízná hudba, historický šerm i tradiční řemesla, to vše nabídnou srpnové farmářské zámecké trhy v neděli 18. 8. od 9:00 hod.

Více »
Jiří Černý o Haně Hegerové
Jiří Černý o Haně Hegerové

Hudební publicista, redaktor a muž širokého rozhledu i vkusu představí tentokrát vzácnou osobnost: zpěvačku Hanu Hegerovou. Stane se tak ve čtvrtek 5. 9. od 18:00 hod.

Více »
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu

Paní Monica Bubna Litic, dcera paní Eleonory, byla hostem Lucie Výborné. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu (a dokonce se na něj i podívat!).

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy