ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Fotografa Roberta Rohála Doudleby inspirují

Romantické prostředí zámku v Doudlebách nad Orlicí učarovalo novináři, spisovateli a fotografovi Robertu Rohálovi, který zde začátkem července pořídil sérii tématických portrétů. Fotografie chce shrnout do černobílé kolekce s pracovním názvem Komtesa.

"Asi před měsícem jsem viděl na DVD starší dokument o doudlebském zámku a protože asi týden na to jsem měl cestu do Dobrušky, využil jsem toho a na zpáteční cestě jsem zámek navštívil. Čekalo mne ohromné překvapení. Viděl jsem zámek jako z pohádky, který mi totálně učaroval. Až se mi nechtělo věřit, že je to ta samá budova, kterou jsem viděl v dokumentu z roku 1997. Řekl jsem si, že zkusím požádat pana Dujku, zda by mi dovolil na zámku fotit – a on souhlasil," říká Rohál.

V pondělí 4. července přijel fotograf s asistentem Lubošem a modelkou Zuzanou do zámku. S sebou měli dva překrásné kostýmy, zapůjčené z Městského divadla Zlín (mimochodem, jeden si oblékala herečka představující Kateřinu ze Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy). "Mojí vizí bylo nafotit půvabnou dívku v historickém kostýmu v nádherném prostředí zámku. Udělal jsem asi dvě stě záběrů, ale na výstavu vyberu tak dvanáct. Fotil jsem v překrásných interiérech, na balkoně, na nádvoří či před zámkem. Využili jsme pondělí, kdy jsou památky obvykle pro veřejnost uzavřeny, tudíž nás nic nerušilo. Majitelé zámku nám navíc vyšli fantasticky vstříc," tvrdí Robert Rohál, který by rád kolekci představil už na jaře 2012 – kde jinde než na zámku v Doudlebách nad Orlicí.

Luboš Kubáček

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Jarní farmářské trhy
Jarní farmářské trhy

Seriál zámeckých trhů 2019 začíná! Těšíme se na vás v neděli 17. března, tentokrát se sortimentem ve znamení jara. Na programu jsou i dvě první letošní prohlídky interiérů!

Více »
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku

Dobrou zprávu přineslo zimní bádání zoologů z Východočeského muzea v Pardubicích. Kromě netopýrů, kteří u nás stabilně přebývají přes léto (na půdě), máme nové "nájemníky" i ve sklepě. Jedná se celkem o 18 vzácných vrápenců malých.

Více »
Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy