ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Fotografa Roberta Rohála Doudleby inspirují

Romantické prostředí zámku v Doudlebách nad Orlicí učarovalo novináři, spisovateli a fotografovi Robertu Rohálovi, který zde začátkem července pořídil sérii tématických portrétů. Fotografie chce shrnout do černobílé kolekce s pracovním názvem Komtesa.

"Asi před měsícem jsem viděl na DVD starší dokument o doudlebském zámku a protože asi týden na to jsem měl cestu do Dobrušky, využil jsem toho a na zpáteční cestě jsem zámek navštívil. Čekalo mne ohromné překvapení. Viděl jsem zámek jako z pohádky, který mi totálně učaroval. Až se mi nechtělo věřit, že je to ta samá budova, kterou jsem viděl v dokumentu z roku 1997. Řekl jsem si, že zkusím požádat pana Dujku, zda by mi dovolil na zámku fotit – a on souhlasil," říká Rohál.

V pondělí 4. července přijel fotograf s asistentem Lubošem a modelkou Zuzanou do zámku. S sebou měli dva překrásné kostýmy, zapůjčené z Městského divadla Zlín (mimochodem, jeden si oblékala herečka představující Kateřinu ze Shakespearovy hry Zkrocení zlé ženy). "Mojí vizí bylo nafotit půvabnou dívku v historickém kostýmu v nádherném prostředí zámku. Udělal jsem asi dvě stě záběrů, ale na výstavu vyberu tak dvanáct. Fotil jsem v překrásných interiérech, na balkoně, na nádvoří či před zámkem. Využili jsme pondělí, kdy jsou památky obvykle pro veřejnost uzavřeny, tudíž nás nic nerušilo. Majitelé zámku nám navíc vyšli fantasticky vstříc," tvrdí Robert Rohál, který by rád kolekci představil už na jaře 2012 – kde jinde než na zámku v Doudlebách nad Orlicí.

Luboš Kubáček

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Pohádka O Červené karkulce
Pohádka O Červené karkulce

Zveme vás (i vaše děti či vnoučata) na pohádku O Červené karkulce, s podtitulem Utekl nám vlk. V zámeckém areálu ji ve středu 24. 7. od 17 hod. zahraje divadlo Julie & spol.

Více »
Farmářské trhy prázdninové (část první)
Farmářské trhy prázdninové (část první)

V neděli 14. 7. jste zváni na červencové zámecké trhy. O prázdninách je třeba myslet i na zábavu. Znít tedy bude hudba a zručnost lze vyzkoušet na střelnici. Start v 9:00 hod.

Více »
Promenáda v kloboucích 2019
Promenáda v kloboucích 2019

Populární setkání ve znamení pokrývek hlav všeho druhu (všeho druhu pokrývek, ne hlav) se uskuteční již pošesté, a to v neděli 7. 7. ve 13:00 hod. Trasa se nemění, zadání taktéž zůstává: klobouková kreativita nechť je bez hranic.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy