ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Středověký řemeslnický trh s Dobrým divadlem

Středověký řemeslnický trh s Dobrým divadlem

Zámek Doudleby nad Orlicí ožije středověkem, jako v čase hraběnky Bathory. V neděli 21. srpna zde zažijete nefalšovaný řemeslnický trh s trubadúrem i pohádkami. Program je připraven od 10 do 17 hodin a veškeré jeho body jsou zdarma.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si v rámci akce i interiéry zámku, kde se natáčel velkofilm Juraje Jakubiska Bathory, spatřit věrnou kopii slavného relikviáře sv. Maura, navštívit nově zrenovovaný Zrcadlový sál anebo pohladit si živá zvířata v malé zámecké ZOO (mimo jiné zde ?bydlí? husičky, ovečky, kamerunské kozičky, koníci, poníci, kravička, oslíček či králíčci).

Organizátoři akce chystají tvůrčí dílny pro děti, které si budou moci vyzkoušet například kroužení na kruhu, kování, drátování či zdobení perníků. Dospělí si zase nakoupí originální výrobky přímo z rukou řemeslníků. Přijedou i lokální pěstitelé ovoce, zeleniny a výrobci mléčných produktů.

Pořadatelé Dobré divadlo a zámek Doudleby nad Orlicí si přejí, aby děti vypnuly počítače, televize a s rodiči navštívili romantický zámek, kde prožijí zajímavý den. ,,Lidoví řemeslníci mají čistou duši a jsou vyrovnaní lidé. Řemeslo dělají spíše z lásky a pro skromnou obživu. Děti v tvůrčích dílnách pochopí, že práce je tvořivý postup, na jehož konci je hezký výsledek. Vidí, že to není jen nějaký zoufalý způsob, jak si vydělat peníze," vysvětluje Tomáš Langr důvody, proč tvůrčí trhy pořádá.

Historii místa konání zase přibližuje správce Petr Dujka: "Renesanční zámek Doudleby nad Orlicí postavil v roce 1588 Mikuláš Starší z Bubna. Původně jako letní sídlo, později coby lovecký zámek. Bez zajímavosti není, že rod Bubnů ho vlastní (s výjimkou let 1948 – 1993) nepřetržitě," vysvětluje a dodává, že budova je dílem italských renesančních mistrů. Unikátní sgrafitová výzdoba je ceněna odborníky i turisty. A mimochodem, každý obrazec na fasádě zámku je jiný – dvě identická sgrafita zde nenajdete. Přesvědčit se o tom můžete 21. srpna i vy!

Řemeslnický trh se koná za každého počasí. Více informací najdete na www.dobredivadlo.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy