ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Středověký řemeslnický trh s Dobrým divadlem

Středověký řemeslnický trh s Dobrým divadlem

Zámek Doudleby nad Orlicí ožije středověkem, jako v čase hraběnky Bathory. V neděli 21. srpna zde zažijete nefalšovaný řemeslnický trh s trubadúrem i pohádkami. Program je připraven od 10 do 17 hodin a veškeré jeho body jsou zdarma.

Návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si v rámci akce i interiéry zámku, kde se natáčel velkofilm Juraje Jakubiska Bathory, spatřit věrnou kopii slavného relikviáře sv. Maura, navštívit nově zrenovovaný Zrcadlový sál anebo pohladit si živá zvířata v malé zámecké ZOO (mimo jiné zde ?bydlí? husičky, ovečky, kamerunské kozičky, koníci, poníci, kravička, oslíček či králíčci).

Organizátoři akce chystají tvůrčí dílny pro děti, které si budou moci vyzkoušet například kroužení na kruhu, kování, drátování či zdobení perníků. Dospělí si zase nakoupí originální výrobky přímo z rukou řemeslníků. Přijedou i lokální pěstitelé ovoce, zeleniny a výrobci mléčných produktů.

Pořadatelé Dobré divadlo a zámek Doudleby nad Orlicí si přejí, aby děti vypnuly počítače, televize a s rodiči navštívili romantický zámek, kde prožijí zajímavý den. ,,Lidoví řemeslníci mají čistou duši a jsou vyrovnaní lidé. Řemeslo dělají spíše z lásky a pro skromnou obživu. Děti v tvůrčích dílnách pochopí, že práce je tvořivý postup, na jehož konci je hezký výsledek. Vidí, že to není jen nějaký zoufalý způsob, jak si vydělat peníze," vysvětluje Tomáš Langr důvody, proč tvůrčí trhy pořádá.

Historii místa konání zase přibližuje správce Petr Dujka: "Renesanční zámek Doudleby nad Orlicí postavil v roce 1588 Mikuláš Starší z Bubna. Původně jako letní sídlo, později coby lovecký zámek. Bez zajímavosti není, že rod Bubnů ho vlastní (s výjimkou let 1948 – 1993) nepřetržitě," vysvětluje a dodává, že budova je dílem italských renesančních mistrů. Unikátní sgrafitová výzdoba je ceněna odborníky i turisty. A mimochodem, každý obrazec na fasádě zámku je jiný – dvě identická sgrafita zde nenajdete. Přesvědčit se o tom můžete 21. srpna i vy!

Řemeslnický trh se koná za každého počasí. Více informací najdete na www.dobredivadlo.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Vánoce na zámku 2019
Vánoce na zámku 2019

Do třetice všeho dobrého. V neděli 15. 12. náš zámek opět ožije příběhem Břéti a jeho přátel v podání Divadla Apropos. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o účast doporučujeme včasnou rezervaci!

Více »
Státní svátek: máme otevřeno!
Státní svátek: máme otevřeno!

V pondělí 28. října bude zámek pro veřejnost OTEVŘEN, a to od 10:00 do 16:00 hodin. Přijďte oslavit krásné 101. narozeniny naší republiky procházkou zámeckým parkem, návštěvou kavárny či komentovanou prohlídkou zámeckých interiérů. Vivat republika!

Více »
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu

Spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý v pořadu, který poutavou formou představuje ukryté památky a zajímavosti našeho kraje. Úterý 15. 10. od 18:00 hod., v bývalé zámecké konírně.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy