ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Přijíždí ples!

O víkendu bude na zámku rušno. V sobotu 15. 9. jsme součástí doprovodného programu speciálních jízd parních vlaků u příležitosti Dne železnice a v neděli 16. 9. se celý zámecký areál promění v místo konání benefičního "Plesu princů a princezen". Po celý den chystáme atrakce (nejen) pro děti, včetně karnevalu, soutěží, hry o tajemný zámecký poklad a zajímavých cen pro ty nejlepší masky a róby.

V sobotu 15. 9. bude mezi Hradcem Králové, Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem pendlovat speciální parní vlak vedený legendární lokomotivou "464". Po celé trase je připraven program a my jsme rádi, že můžeme být jeho součástí. V rámci oslav tradičního Dne železnice nabízíme všem držitelům platných jízdenek Českých drah (z vlaků parních i neparních) slevu ze vstupného na prohlídky zámku. A když už jsme u té historie, přijedete-li, byl by hřích vynechat jednu z posledních letošních příležitostí k návštěvě unikátní výstavy historických kočárků a panenek, kterou najdete u vstupu do zámeckého parku, hned vedle Babiččina dvorečku.

Kompletní pozvánku na Den železnice (včetně jízdního řádu) si můžete prohlédnout zde.

V neděli 16. 9. pak zámek obsadí princové a princezny. Brány jim otevřeme v 10:00, po celý den bude v areálu probíhat řada soutěží a her, hned dvakrát vyhodnotíme ty nejlepší masky a róby, hledat můžete zámecký poklad anebo absolvovat prohlídku s maňáskem a jeho otázkami (odměna pro absolventy maňáskové prohlídky bývá sladká!!). K tanci zahraje skupina Song, moderátorem bude Tomáš Matuška z TV Nova a krom jiného pro vás chystáme skákací hrad, vystoupení mažoretek, divadlo s pohádkou, "dětskou" zumbu, výtvarné dílničky nebo malování na obličej.

Karnevalové a plesové odpoledne je benefiční akcí, výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu ústavu sociální péče pro děti Domečky v Rychnově nad Kněžnou. Tak co, smíme prosit? Dámy a pánové, holky a kluci, princezny i princové – zadejte se!

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy