ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Přijíždí ples!

O víkendu bude na zámku rušno. V sobotu 15. 9. jsme součástí doprovodného programu speciálních jízd parních vlaků u příležitosti Dne železnice a v neděli 16. 9. se celý zámecký areál promění v místo konání benefičního "Plesu princů a princezen". Po celý den chystáme atrakce (nejen) pro děti, včetně karnevalu, soutěží, hry o tajemný zámecký poklad a zajímavých cen pro ty nejlepší masky a róby.

V sobotu 15. 9. bude mezi Hradcem Králové, Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem pendlovat speciální parní vlak vedený legendární lokomotivou "464". Po celé trase je připraven program a my jsme rádi, že můžeme být jeho součástí. V rámci oslav tradičního Dne železnice nabízíme všem držitelům platných jízdenek Českých drah (z vlaků parních i neparních) slevu ze vstupného na prohlídky zámku. A když už jsme u té historie, přijedete-li, byl by hřích vynechat jednu z posledních letošních příležitostí k návštěvě unikátní výstavy historických kočárků a panenek, kterou najdete u vstupu do zámeckého parku, hned vedle Babiččina dvorečku.

Kompletní pozvánku na Den železnice (včetně jízdního řádu) si můžete prohlédnout zde.

V neděli 16. 9. pak zámek obsadí princové a princezny. Brány jim otevřeme v 10:00, po celý den bude v areálu probíhat řada soutěží a her, hned dvakrát vyhodnotíme ty nejlepší masky a róby, hledat můžete zámecký poklad anebo absolvovat prohlídku s maňáskem a jeho otázkami (odměna pro absolventy maňáskové prohlídky bývá sladká!!). K tanci zahraje skupina Song, moderátorem bude Tomáš Matuška z TV Nova a krom jiného pro vás chystáme skákací hrad, vystoupení mažoretek, divadlo s pohádkou, "dětskou" zumbu, výtvarné dílničky nebo malování na obličej.

Karnevalové a plesové odpoledne je benefiční akcí, výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu ústavu sociální péče pro děti Domečky v Rychnově nad Kněžnou. Tak co, smíme prosit? Dámy a pánové, holky a kluci, princezny i princové – zadejte se!

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Pohádka O Červené karkulce
Pohádka O Červené karkulce

Zveme vás (i vaše děti či vnoučata) na pohádku O Červené karkulce, s podtitulem Utekl nám vlk. V zámeckém areálu ji ve středu 24. 7. od 17 hod. zahraje divadlo Julie & spol.

Více »
Farmářské trhy prázdninové (část první)
Farmářské trhy prázdninové (část první)

V neděli 14. 7. jste zváni na červencové zámecké trhy. O prázdninách je třeba myslet i na zábavu. Znít tedy bude hudba a zručnost lze vyzkoušet na střelnici. Start v 9:00 hod.

Více »
Promenáda v kloboucích 2019
Promenáda v kloboucích 2019

Populární setkání ve znamení pokrývek hlav všeho druhu (všeho druhu pokrývek, ne hlav) se uskuteční již pošesté, a to v neděli 7. 7. ve 13:00 hod. Trasa se nemění, zadání taktéž zůstává: klobouková kreativita nechť je bez hranic.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy