ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Přijíždí ples!

O víkendu bude na zámku rušno. V sobotu 15. 9. jsme součástí doprovodného programu speciálních jízd parních vlaků u příležitosti Dne železnice a v neděli 16. 9. se celý zámecký areál promění v místo konání benefičního "Plesu princů a princezen". Po celý den chystáme atrakce (nejen) pro děti, včetně karnevalu, soutěží, hry o tajemný zámecký poklad a zajímavých cen pro ty nejlepší masky a róby.

V sobotu 15. 9. bude mezi Hradcem Králové, Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem pendlovat speciální parní vlak vedený legendární lokomotivou "464". Po celé trase je připraven program a my jsme rádi, že můžeme být jeho součástí. V rámci oslav tradičního Dne železnice nabízíme všem držitelům platných jízdenek Českých drah (z vlaků parních i neparních) slevu ze vstupného na prohlídky zámku. A když už jsme u té historie, přijedete-li, byl by hřích vynechat jednu z posledních letošních příležitostí k návštěvě unikátní výstavy historických kočárků a panenek, kterou najdete u vstupu do zámeckého parku, hned vedle Babiččina dvorečku.

Kompletní pozvánku na Den železnice (včetně jízdního řádu) si můžete prohlédnout zde.

V neděli 16. 9. pak zámek obsadí princové a princezny. Brány jim otevřeme v 10:00, po celý den bude v areálu probíhat řada soutěží a her, hned dvakrát vyhodnotíme ty nejlepší masky a róby, hledat můžete zámecký poklad anebo absolvovat prohlídku s maňáskem a jeho otázkami (odměna pro absolventy maňáskové prohlídky bývá sladká!!). K tanci zahraje skupina Song, moderátorem bude Tomáš Matuška z TV Nova a krom jiného pro vás chystáme skákací hrad, vystoupení mažoretek, divadlo s pohádkou, "dětskou" zumbu, výtvarné dílničky nebo malování na obličej.

Karnevalové a plesové odpoledne je benefiční akcí, výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na podporu ústavu sociální péče pro děti Domečky v Rychnově nad Kněžnou. Tak co, smíme prosit? Dámy a pánové, holky a kluci, princezny i princové – zadejte se!

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Vánoce na zámku 2019
Vánoce na zámku 2019

Do třetice všeho dobrého. V neděli 15. 12. náš zámek opět ožije příběhem Břéti a jeho přátel v podání Divadla Apropos. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o účast doporučujeme včasnou rezervaci!

Více »
Státní svátek: máme otevřeno!
Státní svátek: máme otevřeno!

V pondělí 28. října bude zámek pro veřejnost OTEVŘEN, a to od 10:00 do 16:00 hodin. Přijďte oslavit krásné 101. narozeniny naší republiky procházkou zámeckým parkem, návštěvou kavárny či komentovanou prohlídkou zámeckých interiérů. Vivat republika!

Více »
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu

Spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý v pořadu, který poutavou formou představuje ukryté památky a zajímavosti našeho kraje. Úterý 15. 10. od 18:00 hod., v bývalé zámecké konírně.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy