ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Spolupracujeme na projektu "Zahrady u splavu"

Spolupracujeme na projektu "Zahrady u splavu"

Je nám ctí, že se můžeme podílet na unikátním projektu, který do ČR zavádí tzv. "zahradnickou terapii". Kolegové ze sdružení SPLAV, kteří mají tuto vysoce bohulibou činnost na svědomí, využívají pro své aktivity část pozemku v okolí zámku, potkávat je budete moci i na pravidelných zámeckých farmářských trzích.

První projekt v ČR v oblasti zahradnické terapie je realizován od ledna 2013 do prosince 2014. Je rozdělen do pěti částí a je financován z Evropského sociálního fondu (OP Lidské zdroje a zaměstnanost).

Cílem projektu je přinést do ČR zahradnickou terapii jako formu pomoci znevýhodněným skupinám občanů a nabídnout jim cestu k nalezení uplatnění ve společenském i pracovním životě ve farmářských zahradách. Cílovou skupinou projektu jsou rodiče s dětmi do 15 let, kteří nemají zaměstnání, maminky na mateřské, které nemají zajištěné budoucí zaměstnání a osoby starší nad 50 let, také nezaměstnaní, ne však důchodci.

Aktivity jsou uskutečňovány s metodickou pomocí partnerů projektu - Riverside Market Garden z Velké Británie a Juankosken Kulttuurihistoriallinen Seura ry z Finska.

V dubnu 2013 byla pro potřeby projektu založena komunitní zahrada na pozemku zámku v Doudlebách nad Orlicí. Účastníci kurzu se zde učí upravovat půdu, sázet semínka, plánovat a starat se o zahradu. Všichni mají předepsaný čas práce na zahradě, dalšími aktivitami je výuka angličtiny a edukativní semináře. Ty jsou otevřené i veřejnosti.

Sdružení vítá každého zájemce o tuto tématiku. Více se o jejich činnosti dozvíte na jejich webu, sledovat je také můžete na komunitním Facebooku, kde najdete například i  fotoreportáž právě ze zámecké zahrady v Doudlebách (zde).

Takže --- vzhůru a alou do zahrad! :)

Fotogalerie

001002

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Červnové farmářské trhy: hudba, pohádka, střelnice!
Červnové farmářské trhy: hudba, pohádka, střelnice!

V neděli 16. 6. jste opět zváni na zámecké trhy. Atmosféru zpříjemní živá hudba, cvičná paintballová střelnice či pohádka o Růžence.

Více »
Šlechtická sídla v souznění
Šlechtická sídla v souznění

Setkání, které prolíná exkurze do interérů se zajímavým programem, se tentokrát uskuteční u nás. V sobotu 8. 6. se můžete těšit na Dashu, Martina Kumžáka, dobré víno a večerní prohlídku.

Více »
Vzpomínka na profesora Mazánka
Vzpomínka na profesora Mazánka

V sobotu 25. května se na zámku sešli přátelé a kolegové pana profesora Jiřího Mazánka. Vzpomínkové akce se zúčastnilo více než 100 hostů. Součástí setkání byla i slavnostní vernisáž vzácné sbírky trofejí, kterou pan profesor zámku věnoval.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy