ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Téměř přesně po roce se do zámecké kavárny vrátí spisovatel a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka spolu s hudebníkem, spisovatelem a nakladatelem Josefem Pepsonem Snětivým. Ve středu 15. 5. 2013 od 18:00 hod. představí své nové knížky - Druhý mandel sonetů (Čepelka) a Retroperspektiva (Snětivý). Druhý jmenovaný navíc opět doprovodí besedu svými písněmi.

Kromě pozvánky (pod článkem) vám atmosféru večera přiblíží i několik odpovědí, které nám poskytl přímo jeden z aktérů, pan J. P. Snětivý:

Jak se na zámek Doudleby nad Orlicí těšíte?

Kraj od Hradce Králové na východ je pro Miloně Čepelku i pro mě doslova zaslíbený a moc rádi se do něj vracíme. Konkrétně do Doudleb mířím už potřetí (v knihovně jsem na jaře 2011 vystoupil se Zuzanou Maléřovou, s Miloněm o rok později na zámku) a obě besedy byly skvělé! Nemluvě o tom, že si znovu vychutnáme nádherné prostředí doudlebského zámku a užijeme setkání nejen s obecenstvem, ale také s paní hraběnkou Eleonorou, jejím synem Petrem i dalšími milými lidmi… A v neposlední řadě jde o Miloňův rodný kraj. Za sebe mohu - v lehce odlehčeném duchu - dodat, že tento region mimo jiné rodí krásné a vášnivé ženy.

Co během besedy na zámku představíte?

Zejména své poslední knihy, ale budeme mluvit také o tom, jak jsme se dostali k literatuře, na čem právě pracujeme, co nás v (nejen literárním) umění těší… Dostane se i na otázky návštěvníků. A celou besedu proložím svými písněmi, k čemuž využiju nejen saxofonu či flétny, ale s dovolením také zámeckého piana.

S jakými knihami nás seznámíte?

Miloň představí své dvě básnické sbírky, které vyšly v období po naší poslední návštěvě – tedy Deník haiku 2 a a Druhý mandel sonetů. I já seznámím hosty se svou poetickou novinkou – sbírkou Retroperspektiva. A třeba dojde i na publikaci Český fotbal 2012, kterou jsem loni v létě napsal s Josefem Káninským.

*

Více o zmíněných titulech (ale nejen o nich) najdete na stránkách Nakladatelství ČAS a www.pepson.cz.

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Vánoce na zámku 2019
Vánoce na zámku 2019

Do třetice všeho dobrého. V neděli 15. 12. náš zámek opět ožije příběhem Břéti a jeho přátel v podání Divadla Apropos. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o účast doporučujeme včasnou rezervaci!

Více »
Státní svátek: máme otevřeno!
Státní svátek: máme otevřeno!

V pondělí 28. října bude zámek pro veřejnost OTEVŘEN, a to od 10:00 do 16:00 hodin. Přijďte oslavit krásné 101. narozeniny naší republiky procházkou zámeckým parkem, návštěvou kavárny či komentovanou prohlídkou zámeckých interiérů. Vivat republika!

Více »
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu
Josef Pepson Snětivý: Místa zrychleného tepu

Spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý v pořadu, který poutavou formou představuje ukryté památky a zajímavosti našeho kraje. Úterý 15. 10. od 18:00 hod., v bývalé zámecké konírně.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy