ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Téměř přesně po roce se do zámecké kavárny vrátí spisovatel a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka spolu s hudebníkem, spisovatelem a nakladatelem Josefem Pepsonem Snětivým. Ve středu 15. 5. 2013 od 18:00 hod. představí své nové knížky - Druhý mandel sonetů (Čepelka) a Retroperspektiva (Snětivý). Druhý jmenovaný navíc opět doprovodí besedu svými písněmi.

Kromě pozvánky (pod článkem) vám atmosféru večera přiblíží i několik odpovědí, které nám poskytl přímo jeden z aktérů, pan J. P. Snětivý:

Jak se na zámek Doudleby nad Orlicí těšíte?

Kraj od Hradce Králové na východ je pro Miloně Čepelku i pro mě doslova zaslíbený a moc rádi se do něj vracíme. Konkrétně do Doudleb mířím už potřetí (v knihovně jsem na jaře 2011 vystoupil se Zuzanou Maléřovou, s Miloněm o rok později na zámku) a obě besedy byly skvělé! Nemluvě o tom, že si znovu vychutnáme nádherné prostředí doudlebského zámku a užijeme setkání nejen s obecenstvem, ale také s paní hraběnkou Eleonorou, jejím synem Petrem i dalšími milými lidmi… A v neposlední řadě jde o Miloňův rodný kraj. Za sebe mohu - v lehce odlehčeném duchu - dodat, že tento region mimo jiné rodí krásné a vášnivé ženy.

Co během besedy na zámku představíte?

Zejména své poslední knihy, ale budeme mluvit také o tom, jak jsme se dostali k literatuře, na čem právě pracujeme, co nás v (nejen literárním) umění těší… Dostane se i na otázky návštěvníků. A celou besedu proložím svými písněmi, k čemuž využiju nejen saxofonu či flétny, ale s dovolením také zámeckého piana.

S jakými knihami nás seznámíte?

Miloň představí své dvě básnické sbírky, které vyšly v období po naší poslední návštěvě – tedy Deník haiku 2 a a Druhý mandel sonetů. I já seznámím hosty se svou poetickou novinkou – sbírkou Retroperspektiva. A třeba dojde i na publikaci Český fotbal 2012, kterou jsem loni v létě napsal s Josefem Káninským.

*

Více o zmíněných titulech (ale nejen o nich) najdete na stránkách Nakladatelství ČAS a www.pepson.cz.

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Jarní farmářské trhy
Jarní farmářské trhy

Seriál zámeckých trhů 2019 začíná! Těšíme se na vás v neděli 17. března, tentokrát se sortimentem ve znamení jara. Na programu jsou i dvě první letošní prohlídky interiérů!

Více »
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku

Dobrou zprávu přineslo zimní bádání zoologů z Východočeského muzea v Pardubicích. Kromě netopýrů, kteří u nás stabilně přebývají přes léto (na půdě), máme nové "nájemníky" i ve sklepě. Jedná se celkem o 18 vzácných vrápenců malých.

Více »
Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy