ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Téměř přesně po roce se do zámecké kavárny vrátí spisovatel a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka spolu s hudebníkem, spisovatelem a nakladatelem Josefem Pepsonem Snětivým. Ve středu 15. 5. 2013 od 18:00 hod. představí své nové knížky - Druhý mandel sonetů (Čepelka) a Retroperspektiva (Snětivý). Druhý jmenovaný navíc opět doprovodí besedu svými písněmi.

Kromě pozvánky (pod článkem) vám atmosféru večera přiblíží i několik odpovědí, které nám poskytl přímo jeden z aktérů, pan J. P. Snětivý:

Jak se na zámek Doudleby nad Orlicí těšíte?

Kraj od Hradce Králové na východ je pro Miloně Čepelku i pro mě doslova zaslíbený a moc rádi se do něj vracíme. Konkrétně do Doudleb mířím už potřetí (v knihovně jsem na jaře 2011 vystoupil se Zuzanou Maléřovou, s Miloněm o rok později na zámku) a obě besedy byly skvělé! Nemluvě o tom, že si znovu vychutnáme nádherné prostředí doudlebského zámku a užijeme setkání nejen s obecenstvem, ale také s paní hraběnkou Eleonorou, jejím synem Petrem i dalšími milými lidmi… A v neposlední řadě jde o Miloňův rodný kraj. Za sebe mohu - v lehce odlehčeném duchu - dodat, že tento region mimo jiné rodí krásné a vášnivé ženy.

Co během besedy na zámku představíte?

Zejména své poslední knihy, ale budeme mluvit také o tom, jak jsme se dostali k literatuře, na čem právě pracujeme, co nás v (nejen literárním) umění těší… Dostane se i na otázky návštěvníků. A celou besedu proložím svými písněmi, k čemuž využiju nejen saxofonu či flétny, ale s dovolením také zámeckého piana.

S jakými knihami nás seznámíte?

Miloň představí své dvě básnické sbírky, které vyšly v období po naší poslední návštěvě – tedy Deník haiku 2 a a Druhý mandel sonetů. I já seznámím hosty se svou poetickou novinkou – sbírkou Retroperspektiva. A třeba dojde i na publikaci Český fotbal 2012, kterou jsem loni v létě napsal s Josefem Káninským.

*

Více o zmíněných titulech (ale nejen o nich) najdete na stránkách Nakladatelství ČAS a www.pepson.cz.

Fotogalerie

001

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy