ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Autorské čtení: tandem Čepelka Snětivý podruhé

Téměř přesně po roce se do zámecké kavárny vrátí spisovatel a zakládající člen Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka spolu s hudebníkem, spisovatelem a nakladatelem Josefem Pepsonem Snětivým. Ve středu 15. 5. 2013 od 18:00 hod. představí své nové knížky - Druhý mandel sonetů (Čepelka) a Retroperspektiva (Snětivý). Druhý jmenovaný navíc opět doprovodí besedu svými písněmi.

Kromě pozvánky (pod článkem) vám atmosféru večera přiblíží i několik odpovědí, které nám poskytl přímo jeden z aktérů, pan J. P. Snětivý:

Jak se na zámek Doudleby nad Orlicí těšíte?

Kraj od Hradce Králové na východ je pro Miloně Čepelku i pro mě doslova zaslíbený a moc rádi se do něj vracíme. Konkrétně do Doudleb mířím už potřetí (v knihovně jsem na jaře 2011 vystoupil se Zuzanou Maléřovou, s Miloněm o rok později na zámku) a obě besedy byly skvělé! Nemluvě o tom, že si znovu vychutnáme nádherné prostředí doudlebského zámku a užijeme setkání nejen s obecenstvem, ale také s paní hraběnkou Eleonorou, jejím synem Petrem i dalšími milými lidmi… A v neposlední řadě jde o Miloňův rodný kraj. Za sebe mohu - v lehce odlehčeném duchu - dodat, že tento region mimo jiné rodí krásné a vášnivé ženy.

Co během besedy na zámku představíte?

Zejména své poslední knihy, ale budeme mluvit také o tom, jak jsme se dostali k literatuře, na čem právě pracujeme, co nás v (nejen literárním) umění těší… Dostane se i na otázky návštěvníků. A celou besedu proložím svými písněmi, k čemuž využiju nejen saxofonu či flétny, ale s dovolením také zámeckého piana.

S jakými knihami nás seznámíte?

Miloň představí své dvě básnické sbírky, které vyšly v období po naší poslední návštěvě – tedy Deník haiku 2 a a Druhý mandel sonetů. I já seznámím hosty se svou poetickou novinkou – sbírkou Retroperspektiva. A třeba dojde i na publikaci Český fotbal 2012, kterou jsem loni v létě napsal s Josefem Káninským.

*

Více o zmíněných titulech (ale nejen o nich) najdete na stránkách Nakladatelství ČAS a www.pepson.cz.

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Pohádka O Červené karkulce
Pohádka O Červené karkulce

Zveme vás (i vaše děti či vnoučata) na pohádku O Červené karkulce, s podtitulem Utekl nám vlk. V zámeckém areálu ji ve středu 24. 7. od 17 hod. zahraje divadlo Julie & spol.

Více »
Farmářské trhy prázdninové (část první)
Farmářské trhy prázdninové (část první)

V neděli 14. 7. jste zváni na červencové zámecké trhy. O prázdninách je třeba myslet i na zábavu. Znít tedy bude hudba a zručnost lze vyzkoušet na střelnici. Start v 9:00 hod.

Více »
Promenáda v kloboucích 2019
Promenáda v kloboucích 2019

Populární setkání ve znamení pokrývek hlav všeho druhu (všeho druhu pokrývek, ne hlav) se uskuteční již pošesté, a to v neděli 7. 7. ve 13:00 hod. Trasa se nemění, zadání taktéž zůstává: klobouková kreativita nechť je bez hranic.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy