ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Potštejn: Páteční salón s Monicou Šebovou

Potštejn: Páteční salón s Monicou Šebovou

Hostem květnového pokračování pravidelného Pátečního salónu, který pořádají naši sousedé ze zámku Potštejn dne 31. 5., bude Mgr. Monica Šebová. Tématem je Beuronské umění u nás i ve světě, začátek přednášky je v 18:00 hod. Doporučujeme!

Monica Šebová, dcera majitelky zámku v Doudlebách, je uznávanou odbornicí na beuronské umění, o kterém přijede vyprávět v pátek 31. 5. od 18:00 k našim milým sousedům.

Přijměte pozvání a přiďte se dozvědět zajímavé věci o beuronském umění, filozofii a architektuře, kterou najdete nejen v České republice, ale i v Německu, Rakousku, Španělsku nebo Anglii. Stranou nemůže zůstat ani tuzemská "beuronská perla", tedy pražský kostel sv. Gabriela, který patří mezi nejvýznamnější a nejunikátnější památky tohoto architektonického stylu na světě.

Základem beuronského umění je matematicko-geometrické pravidlo začínající kruhem. Ten je zároveň symbolem slunce, země, planet i nekonečna. Beuronské umění čerpalo z doby egyptské, řecké, byzantské, římské, z raného křesťanství a z doby románské; inspiraci v něm nacházeli např. Alfons Mucha, Gustav Klimt, Josip Plečnik, František Bílek či Antonio Gaudí.

Ale více už Páteční salón. Přejeme příjemný zážitek.

Více informací najdete na webu zámku Potštejn.

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy