ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Potštejn: Páteční salón s Monicou Šebovou

Potštejn: Páteční salón s Monicou Šebovou

Hostem květnového pokračování pravidelného Pátečního salónu, který pořádají naši sousedé ze zámku Potštejn dne 31. 5., bude Mgr. Monica Šebová. Tématem je Beuronské umění u nás i ve světě, začátek přednášky je v 18:00 hod. Doporučujeme!

Monica Šebová, dcera majitelky zámku v Doudlebách, je uznávanou odbornicí na beuronské umění, o kterém přijede vyprávět v pátek 31. 5. od 18:00 k našim milým sousedům.

Přijměte pozvání a přiďte se dozvědět zajímavé věci o beuronském umění, filozofii a architektuře, kterou najdete nejen v České republice, ale i v Německu, Rakousku, Španělsku nebo Anglii. Stranou nemůže zůstat ani tuzemská "beuronská perla", tedy pražský kostel sv. Gabriela, který patří mezi nejvýznamnější a nejunikátnější památky tohoto architektonického stylu na světě.

Základem beuronského umění je matematicko-geometrické pravidlo začínající kruhem. Ten je zároveň symbolem slunce, země, planet i nekonečna. Beuronské umění čerpalo z doby egyptské, řecké, byzantské, římské, z raného křesťanství a z doby románské; inspiraci v něm nacházeli např. Alfons Mucha, Gustav Klimt, Josip Plečnik, František Bílek či Antonio Gaudí.

Ale více už Páteční salón. Přejeme příjemný zážitek.

Více informací najdete na webu zámku Potštejn.

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Červnové farmářské trhy: hudba, pohádka, střelnice!
Červnové farmářské trhy: hudba, pohádka, střelnice!

V neděli 16. 6. jste opět zváni na zámecké trhy. Atmosféru zpříjemní živá hudba, cvičná paintballová střelnice či pohádka o Růžence.

Více »
Šlechtická sídla v souznění
Šlechtická sídla v souznění

Setkání, které prolíná exkurze do interérů se zajímavým programem, se tentokrát uskuteční u nás. V sobotu 8. 6. se můžete těšit na Dashu, Martina Kumžáka, dobré víno a večerní prohlídku.

Více »
Vzpomínka na profesora Mazánka
Vzpomínka na profesora Mazánka

V sobotu 25. května se na zámku sešli přátelé a kolegové pana profesora Jiřího Mazánka. Vzpomínkové akce se zúčastnilo více než 100 hostů. Součástí setkání byla i slavnostní vernisáž vzácné sbírky trofejí, kterou pan profesor zámku věnoval.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy