ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Bohemia Incognita: Zámky na Orlici

Bohemia Incognita: Zámky na Orlici

Jeden z aktuálních dílů vlastivědného televizního cyklu Bohemia Incognita se věnoval i Doudlebám. Autor Václav Žmolík pro Českou televizi mapuje méně známá a unikátní místa naší republiky a tentokrát si vybral "zámky na Orlici". Jak se mu líbilo v Potštejně, Doudlebách a Kostelci, se můžete podívat v archivu ČT.

Jak poznamenává sám tvůrce pořadu, známý novinář a moderátor Českého rozhlasu Václav Žmolík: "Divokou Orlici na východě Čech lze bez přehánění označit za českou Loiru. Podobně jako na slavné francouzské řece tu totiž najdete zámek za zámkem. Když to vezmete po proudu, můžete navštívit např. zámky Potštejn, Doudleby nad Orlicí nebo Kostelec nad Orlicí. Všechny jsou v soukromých rukou a jejich majitelé se o ně vzorně starají. Navíc je každý jiný – Potštejn je půvabný zámek ve stylu baroka, Doudleby ohromí nádhernými renesančními sgrafity a Kostelec, to je vlastně velká empírová vila."

Hosty pořadu byli právě majitelé a správci zmíněných zámků – Zdeněk Nováček, Petr Dujka a František Kinský. Na záznam se můžete podívat na webu České televize (video je v dolní části stránky).

Související profilový článek Václava Žmolíka o Doudlebách pro Xantypu z března 2013 najdete ZDE (celkem tři strany).

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy