ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Leonard Cohen v Doudlebách

Leonard Cohen v Doudlebách

Máte rádi kanadského písničkáře a básníka Leonarda Cohena? Ve čtvrtek 5. září 2013 o něm k nám na zámek přijede zasvěceně vyprávět hudební publicista a kovaný "cohenolog" Jiří Černý. Zazní hudební ukázky, doplněné komentářem i úryvky z překladů Cohenových textů.

Bude to jistě zážitek "jedna báseň". Vzácná návštěva, pořádaná ve spolupráci s místní knihovnou v Doudlebách, naplní Zrcadlový sál povídáním i osobitou hudbou. Začínáme v 18:00 hodin, zámecká kavárna bude před akcí otevřena.

Leonard Cohen je uznávaným písničkářem s velkým důrazem na autorské texty, které deklamuje nezaměnitelným hlubokým hlasem. Na světové scéně působí již od 60. let, v nedávné době se po relativně dlouhé koncertní pauze i přes pokročilý věk vrátil na pódia a štěstí vidět a slyšet ho naživo měla již třikrát i Praha. Z jeho nejznámějších skladeb lze jmenovat např. So Long, Marianne (video), Suzanne (video), Closing Time (video) nebo legendární Hallelujah, což je historicky jedna z nejnahrávanějších písní vůbec (video).

Jiří Černý patří plným právem mezi největší tuzemské odborníky (nejen) na soudobou populární hudbu. Kromě redaktorské a publicistické práce objíždí neúnavně republiku s tématickými pořady, věnovanými vždy konkrétnímu jménu nebo hudebnímu stylu. Úžasným zdrojem informací bývaly a stále jsou také jeho proslulé Antidiskotéky, kdy s komentářem představuje novinky i nestárnoucí hudební perly v poslechovém bloku, ve kterém bývá i prostor pro přání posluchačů. Více info: www.nacerno.cz.

Fotogalerie

001

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy