ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Leonard Cohen v Doudlebách

Leonard Cohen v Doudlebách

Máte rádi kanadského písničkáře a básníka Leonarda Cohena? Ve čtvrtek 5. září 2013 o něm k nám na zámek přijede zasvěceně vyprávět hudební publicista a kovaný "cohenolog" Jiří Černý. Zazní hudební ukázky, doplněné komentářem i úryvky z překladů Cohenových textů.

Bude to jistě zážitek "jedna báseň". Vzácná návštěva, pořádaná ve spolupráci s místní knihovnou v Doudlebách, naplní Zrcadlový sál povídáním i osobitou hudbou. Začínáme v 18:00 hodin, zámecká kavárna bude před akcí otevřena.

Leonard Cohen je uznávaným písničkářem s velkým důrazem na autorské texty, které deklamuje nezaměnitelným hlubokým hlasem. Na světové scéně působí již od 60. let, v nedávné době se po relativně dlouhé koncertní pauze i přes pokročilý věk vrátil na pódia a štěstí vidět a slyšet ho naživo měla již třikrát i Praha. Z jeho nejznámějších skladeb lze jmenovat např. So Long, Marianne (video), Suzanne (video), Closing Time (video) nebo legendární Hallelujah, což je historicky jedna z nejnahrávanějších písní vůbec (video).

Jiří Černý patří plným právem mezi největší tuzemské odborníky (nejen) na soudobou populární hudbu. Kromě redaktorské a publicistické práce objíždí neúnavně republiku s tématickými pořady, věnovanými vždy konkrétnímu jménu nebo hudebnímu stylu. Úžasným zdrojem informací bývaly a stále jsou také jeho proslulé Antidiskotéky, kdy s komentářem představuje novinky i nestárnoucí hudební perly v poslechovém bloku, ve kterém bývá i prostor pro přání posluchačů. Více info: www.nacerno.cz.

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Jarní farmářské trhy
Jarní farmářské trhy

Seriál zámeckých trhů 2019 začíná! Těšíme se na vás v neděli 17. března, tentokrát se sortimentem ve znamení jara. Na programu jsou i dvě první letošní prohlídky interiérů!

Více »
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku
Monitoring netopýrů ve sklepích zámku

Dobrou zprávu přineslo zimní bádání zoologů z Východočeského muzea v Pardubicích. Kromě netopýrů, kteří u nás stabilně přebývají přes léto (na půdě), máme nové "nájemníky" i ve sklepě. Jedná se celkem o 18 vzácných vrápenců malých.

Více »
Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy