ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Jiří Černý o Doudlebách na Českém rozhlase

Jiří Černý o Doudlebách na Českém rozhlase

Hudební publicista, autor  a redaktor Jiří Černý v září na našem zámku poutavě vyprávěl o Leonardu Cohenovi. Poslechněte si, jak na tuto návštěvu vzpomíná ve svém rozhlasovém pořadu Klub osamělých srdcí seržanta Pepře.

Pro Jiřího Černého se jednalo o doudlebskou premiéru. A nutno dodat, že to byla premiéra úspěšná. Pro velký zájem byl jeho pořad o hudbě a básních Leonarda Cohena přesunut ze Zrcadlového sálu do inspirativních prostor Galerie Sýpka.

Velmi milou vzpomínkou na "pracovní" návštěvu Doudleb zahájil tento uznávaný muzikolog jeden z následných dílů svého rozhlasového týdeníku Klub osamělých srdcí seržanta Pepře. Uslyšíte ji hned na začátku, v prvních třech minutách záznamu NA TOMTO ODKAZU.

Mimochodem, Jiří Černý letos koncem října převzal na slavnostním ceremoniálu v Národním divadle prestižní cenu ministerstva kultury ČR za přínos v oblasti hudby (více ZDE). Je to ocenění vskutku zasloužené, máme z něho radost a ještě dodatečně blahopřejeme!

A snad zase někdy brzy se budeme těšit s panem Jiřím v Doudlebách na viděnou, na povídanou a na poslouchanou!

Sezóna 2018

Otevírací doba

Duben, květen a říjen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen a září: Út–Ne: 9:00–17:00
Červenec a srpen: Út–Ne: 9:00–18:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Zámecké farmářské trhy 2019
Zámecké farmářské trhy 2019

Dámy a pánové, vážení přiznivci doudlebských zámeckých farmářských trhů. Pro vaše diáře, poznámkovníky a kalendáře tu máme oficiální letošní termíny.

Více »
Děkujeme Královehradeckému kraji
Děkujeme Královehradeckému kraji

Je za námi další etapa náročné rekonstrukce komínů (a nejen těch). Sami bychom to opravdu nezvládli. Velmi si proto vážíme toho, že projekt „Oprava renesančního zámku v Doudlebách nad Orlicí, oprava komínového tělesa a zpracování stavebně-historického průzkumu“ byl v roce 2018 realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Děkujeme!

Vánoční trhy pohádkové
Vánoční trhy pohádkové

K adventním farmářským trhům tradičně patří i zpěv a vůně svařeného vína. A nebude chybět ani pohádka. To vše v neděli 16. 12. od 9 do 16 hod.

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy