ZÁMEK DOUDLEBY
panské sídlo Bubnů z Litic
  

Véselé vánóční hódy...

Véselé vánóční hódy...

"...přííjeďte dó Doudleb na trhy..." - přesně takto by mohla pokračovat naše varianta slavné české koledy. Vánoční melodie už opět znějí krajem, advent posvátně prosvěcuje prosincové neděle a na zámku směřujeme veškeré naše úsilí k sobotě 14. 12., kdy společně oslavíme požehnaný čas sváteční na speciálních FARMÁŘSKÝCH A VÁNOČNÍCH TRZÍCH. Věřte, že rozhodně je nač se těšit!

Pravidelné zámecké trhy si k naší velké radosti stabilně drží velkou popularitu, v letošní sezóně si k nám vždy v polovině měsíce našly cestu doslova tisíce návštěvníků. Trhy (pro tento rok) poslední budou v tomto ohledu výjimečné nejen dnem v týdnu (sobota, namísto obvyklé neděle), ale taktéž náplní.

Jelikož se trhy uskuteční v době adventu, budou mít dvě rovnocenné roviny: farmářskou a vánoční. Na celodenním doprovodném programu se bude podílet opravdu vše, co má na zámku hlavu, nohy a ruce. V sýpce vystoupí čtyřicetičlenný sbor Campanula z Jihlavy (WEB), uspořádáme zde výstavu originálních vánočních stromečků a nechybět budou ani betlémy. V Babiččině dvorečku bude dokonce k vidění jeden betlém „položivý“ a v hlavních rolích (krom Marie, Josefa a Ježíška) v něm budou hrát oslíci, kravičky, ovečky, koníčci i další oblíbení obyvatelé této zámecké domácí ZOO.

Na nádvoří zámku a v jeho bezprostředním okolí bude ve stejnou dobu probíhat celodenní vánoční jarmark za účasti mnoha lidových řemeslníků, tradiční koledy nám přijdou zazpívat děti ze ZŠ Doudleby nad Orlicí, nezapomeneme ani na voňavé a hřejivé sváteční občerstvení. No a jak už to má být, několik bodů programu si necháme pěkně pro sebe, jako správné překvapení.

*

Pevně doufáme, že jako symbolickou tečku za letošní úspěšnou a radostnou sezónou 2013 se nám podaří připravit pro všechny návštěvníky nevšední zážitek. Pro přesný časový harmonogram akce doporučujeme sledovat bedlivě tyto stránky a nejlépe také náš "dvorní" Facebook.

Véselé vánoční hódy.... Přííjeďte dó Doudleb ná trhy....
:)

Sobota 14. 12. 2013 od 10:00 hod.
Těšíme se!

Fotogalerie

001

Sezóna 2019

Otevírací doba

Duben, květen: So–Ne: 10:00–17:00
Červen, červenec, srpen: Út–Ne: 9:00–17:00
Září: Út–Ne: 10:00–17:00
Říjen: So–Ne: 10:00–16:00

Poslední prohlídka: hodinu před koncem

Vstupné zámek
Dospělí: 120 Kč
Děti (od 6 let), studenti, senioři:: 90 Kč
Rodinné vstupné: 330 Kč
Skupinová sleva: sleva 20 Kč / os.
(nad 10 osob, pouze objednané skupiny)
Parkování zdarma (i pro autobusy)
Telefon: +420 494383420, +420 777888083
Email:

Objekt je elektronicky zajištěn, střežen kamerami a napojen na systém Policie ČR

Co je nového?

Farmářské a řemeslné trhy
Farmářské a řemeslné trhy

Řízná hudba, historický šerm i tradiční řemesla, to vše nabídnou srpnové farmářské zámecké trhy v neděli 18. 8. od 9:00 hod.

Více »
Jiří Černý o Haně Hegerové
Jiří Černý o Haně Hegerové

Hudební publicista, redaktor a muž širokého rozhledu i vkusu představí tentokrát vzácnou osobnost: zpěvačku Hanu Hegerovou. Stane se tak ve čtvrtek 5. 9. od 18:00 hod.

Více »
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu
Monica Bubna Litic hostem Radiožurnálu

Paní Monica Bubna Litic, dcera paní Eleonory, byla hostem Lucie Výborné. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu (a dokonce se na něj i podívat!).

Více »

Copyright © 2007 – 2019 | web 2142.net | odkazy