Foto

Den v růžovém: největší degustace frizzante a růžových vín v ČR poprvé v Doudlebách

27/05/24

Foto

Seriál degustací špičkových moravských a českých rosé a frizzante zavítá premiérově na zámek do Doudleb. V sobotu 22. 6. od 14 hod. budete moci ochutnávat, soutěžit a párovat vína s gastronomickými pochoutkami. Důležitá poznámka: růžová barva (na oblečení či ve vlasech) není podmínkou, ale může se hodit! Čtěte dále.

Během odpoledne vás v areálu zámecké konírny čeká pultová degustace rosé vín a stále populárnějších frizzante. Těšit se můžete výhradně na špičková růžová a perlivá vína z Moravy a Čech. K ochutnání budou připravena všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových a perlivých vín u nás - JAROVÍN (letos probíhá její již 21. ročník).

Vstupenky na degustaci zakoupíte od 250 Kč. V ceně základního vstupného získáte poukázky na degustační vzorky vín v hodnotě 150 Kč, elektronický katalog, možnost ochutnat vyhlášené Dobřejovické klobásy či skvělý kváskový chléb Breadway, v ceně je dále přírodní pramenitá voda Šumavský pramen. Rádi vám také za 100 Kč zapůjčíme degustační sklenku s logem doudlebského zámku.

K dispozici bude pohoštění od cateringové firmy Dostál, se vstupenkou máte také možnost výhodněji navštívit komentovanou prohlídku zámeckých interiérů. Užít si během akce můžete i návštěvu Selského dvorečku s hospodářskými zvířátky vedle zámeckého parku či oblíbené Muzeum přírodovědy, venkova a trampingu v renovovaném objektu bývalé sýpky.

I letos v rámci odpoledne proběhne Soutěž o nejrůžovější pár. Přijďte v růžovém oblečení, popřípadě s růžovými doplňky, klidně i s růžovým přelivem nebo alespoň růžovými nehty... :) Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Vše hezky dotvoří atmosféru odpoledne i fotografie z akce. Zasoutěžit si navíc díky vašemu "outfitu" můžete o skvostné rosé frizzante z Vinařství Vajbar.

Vedle "růžovek" budete moci ochutnat i místní vína z produkce Vinařství zámek Doudleby nad Orlicí, včetně vín oceněných medailemi na nedávné soutěži rezistentních odrůd PIWI Award 2024.

Praktické info: v areálu zámku je odstavné parkoviště pro ty, kteří přijedou vlastním vozem. Chcete-li využít širokých ubytovacích kapacit v blízkém okolí Doudleb, s dojezdem v řádu minut, doporučujeme např. Vamberk (hotel Krajka)Vamberk (Penzion)Potštejn (Trnka)Potštejn (hotel Praha)Potštejn (Slavie)Kostelec (Panský dům)Kostelec (Haraburdí)Kosteleckou Lhotu (U Hubálků)Rychnov (U Zvonu)Rychnov (Havel) nebo Rychnov (Orione).  

Přijďte si užít první zámecký Den v růžovém plný dobrého jídla a především výtečných vín.
Vstupenky bude možné zakoupit i na místě.
Zámek Doudleby nad Orlicí, sobota 22. června 2024, od 14 do 19 hod.
FB událost ZDE.

Pohárkům zdar!         

001002