Foto

Babiččin dvoreček

Babiččin dvoreček

"Naše děti mohou na různých místech zhlédnout mnoho exotického zvířectva, ale domácí tvory jako ovečky, kravičky, koníčky, kozičky, kachničky či králíčky jaksi opomíjíme. A tak to tady právě jimi již osmým rokem zpestřuji," osvětluje ideu netradičního zvěřince správce zámku Petr Dujka.

V současné době jsou nejslyšitelnějšími obyvatelkami Dvorečku husy a kachny, vždy na jaře se těšíme na nové přírůstky, kdy se k jehňátkům přidají i selátka. Mezi oblíbené rezidenty patří např. oslí sestry Jája a Pája, hvězdou Dvorečku je moudrý lamák Ondřej a pozadu v zájmu návštěvníků nezůstává ani jeho parťák, populární oslík "malý Bobeš".

Na část osazenstva se můžete podívat v průběžně doplňované fotogalerii.
Video: Dvoreček a Muzeum přírodovědy v reportáži pořadu Tamtam na ČT Déčko.

Vstup do Babiččina dvorečku je volný, "interaktivní" kasičku na případné dobrovolné příspěvky na obživu a zázemí zvířátek najdete u východu z Dvorečku, další pokladnička bývá umístěna u pokladny v zámecké kavárně. Za vaše příspěvky velmi děkujeme.

A ještě poslední důležitá informace: jakékoli krmení je přísně zakázáno (opravdu, už jsme bohužel řešili i několik hodně vážných komplikací, zvířátkům jde i při malém kousku nevhodné stravy doslova o život), avšak hlazení a fotografování povoleno!