Foto

Novinky

Celkem: 338 ..343536373839404142..

Přidány nové fotogalerie 15/08/10

V nabídce fotogalerií přibyla podrobná dokumentace zřejmě nejakčnější soboty v novodobé historii zámku. Během jediného dne (6. 6. 2009) tehdy zámek navštívily sličné Aerovky, elegantní Pragovky a zavítal k nám i chrabrý brněnský rytíř Don Quijote de la Ancha. Foto: Dušan Barva.

Lámeme rekordy! 01/08/10

V úterý 6. července 2010 prošlo zámkem během jediného dne celkem 210 návštěvníků, což je nový rekord. A velmi sympatický začátek prázdnin! Shodou okolností jen o dva dny později se problematice návštěvnosti památek v královehradeckém kraji věnoval článek v MF Dnes. Za spokojené Doudleby v něm o letošních novinkách (a o vlivu sgrafitové výzdoby na zlé duchy) pohovořil správce zámku Petr Dujka.

Výstava kočárků a panenek 12/07/10

Hvězdnou novinkou mezi stálými zámeckými expozicemi je celoživotní sbírka historických kočárků a panenek paní Jaroslavy Fichtnerové z Velkých Losin. Výstavu, která od svého otevření zaznamenává velikou pozornost, lze navštívit jako samostatný okruh (bez nutnosti absolvovat prohlídku dalších interiérů) a to přímo s odborným výkladem paní majitelky! Více

Pouhých 420 let a jsme online! 25/06/10

A je tu další zámecká premiéra. Když nepřijde sociální síť za vámi, musíte zkrátka vy za sociální sítí. Chcete-li mít informace o dění na zámku z první ruky (a podělit se i se svými známými a přáteli), staňte se našimi fanoušky na Facebooku a buďte v kontaktu! Těšíme se na vaši virtuální i fyzickou návštěvu.

Výstava bonsají a skalniček

Výstava bonsají a skalniček 08/05/10

První polovina května je na zámku tradičně ve znamení prodejní výstavy bonsají a skalniček. Ta letošní proběhne ve dnech 11. – 16. 5. 2010 a to vždy od 9:00 do 17:00 hod. Nenechte si ujít ideální příležitost, jak prozkoumat nově otevřený návštěvnický okruh (s výstavou historických kočárků a panenek) a ještě k tomu si z Doudleb odvézt zajímavý (a živý!) suvenýr.

Řemeslnický trh 2010

Řemeslnický trh 2010 27/04/10

První velkou akcí letošní sezóny bude lidový trh, který se v prostorách zámku uskuteční v sobotu 8. května 2010 od 11:00 hodin. Do Doudleb se toho dne sjedou nejlepší řemeslníci z celé země. Předvedou svůj um, nabídnou originální výrobky a zapojí do tvůrčí práce i zvídavé děti. Malí i velcí si budou moci zakroužit na kruhu, zakovat na kovadlině, nazdobit perníky, paličkovat krajky na opravdické herduli, malovat obrázky nebo vyřezávat lupínkovou pilkou. Šikovní kluci a tátové mohou na místě udělat své mamince nebo manželce hezký prstýnek, na ty menší a romantičtější čekají pohádky či trubadúrské písně. Více

Otevíráme již v dubnu! 30/03/10

Na základě četných žádostí bude letos zámek pro veřejnost otevřen již v dubnu a to vždy o víkendu od 10:00 hod, s prohlídkami v každou celou hodinu (poslední prohlídka je v 16:00). Zájemci mají možnost navštívit zámek i o pracovních dnech, avšak pouze po objednání předem. "Oficiální" sezóna začne 1. května a pokračuje do 31. října 2010. I letos je pro vás nachystáno hned několik novinek. Krom tradičních expozic se můžete těšit na nové interiéry, např. lovecký "Heřmanův" pokoj, či částečně zpřístupněnou výstavu historických kočárků a panenek.

Noční hasičské cvičení

Noční hasičské cvičení 25/01/10

Jelikož prevence není nikdy dost, proběhlo v listopadu v prostorách zámku námětové noční cvičení Sboru dobrovolných hasičů Doudleby nad Orlicí. Zásahová jednotka prověřila přístupové cesty a dostupnost do všech místností, včetně půdy. V případě požáru lze bez problémů operovat i na střeše, jako improvizovaná přečerpávací stanice by byl využit potok v zámeckém parku. Více