Foto

Novinky

Celkem: 382 ..404142434445464748  
Zámecký park

Zámecký park 01/01/00

Založen v roce 1809 v anglickém stylu. Využit byl mj. jako jeden z exteriérů při natáčení filmu Bathory. Park je veřejnosti přístupný v otevírací době zámku.

Doudlebská obora

Doudlebská obora 01/01/00

Založena v roce 2006, na jaře roku 2007 do ní byla poprvé vypuštěna zvěř. V současné době v ní žije více než 40 kusů zvěře (daňci, mufloni, jeleni), dále divoký krocan a párek pštrosů (Emilka a Matěj). Letos jsou plánovány další přírůstky.

Relikviář sv. Maura - Školní projekt

Relikviář sv. Maura - Školní projekt 01/01/00

Podrobná zpráva o zajímavém školním projektu, na jehož konci stojí kopie jedné z nejvzácnějších movitých památek v České republice. Práce žáků byla nakonec věnována doudlebskému zámku.

Babiččin dvoreček

Babiččin dvoreček 01/01/00

Během otevírací doby zámku mají zájemci všech generací možnost navštívit zdarma tzv. Babiččin dvoreček s domácími zvířátky. Najdete ho nalevo od hlavní brány, u nově zrekonstruované sýpky. Vstup do selského dvorečku je zdarma, obyvatele prosíme nekrmit (v areálu dvorečku je možnost ponechat např. suché pečivo).

Vzpomínání – autobiografie Eleonory Dujkové roz. Bubna–Litic

Vzpomínání – autobiografie Eleonory Dujkové roz. Bubna–Litic 01/01/00

AKTUALIZACE: KNIHA JE V ČESKÉ VERZI VYPRODÁNA

Po rozdělení rodového majetku mezi sourozenci Adamem a Eleonorou byla od roku 2006 majitelkou zámku Doudleby nad Orlicí přímá dědička rodu Bubna-Litic, paní Eleonora Dujková. O tom, jak se vyrovnala se svým často nelehkým životem, se můžete dočíst v knize Vzpomínání, vydané v dubnu 2009 u příležitosti osmdesátých narozenin paní Eleonory. Kniha je k aktuálně k dispozici pouze v německém a anglickém překladu (česká edice je vyprodána).

Muzeum přírodovědy, venkova a trampingu

Muzeum přírodovědy, venkova a trampingu 01/01/00

V prvním patře zrenovované zámecké sýpky můžete navštívit přírodovědné muzeum s ukázkami světové fauny i flóry, vzácnými minerály, přehlídkou zvířecích i ptačích obyvatel českých lesů (včetně originálního lesního diorama), exponátů na téma venkova (dávné zemědělské stroje, řemeslná náčiní, tradiční umění krajky, paličkování...) či vzácných předmětů ze zámecké historie. Expozice je vhodná pro jednotlivce, rodiny s dětmi i školní třídy. Součástí výstavy je i unikátní Rok na vsi z kukuřičného šustí od autorky Jany Jarkovské. O patro výš je od dubna 2023 otevřeno unikátní Trampské muzeum