Foto

Bathory na zámku Doudleby

Správce zámku Petr Dujka a režisér Juraj Jakubisko Správce zámku Petr Dujka a režisér Juraj Jakubisko V mnicha se kvůli Bathory proměnil Bolek Polívka V mnicha se kvůli Bathory proměnil Bolek Polívka Jiří Mádl během pauzy v natáčení Jiří Mádl během pauzy v natáčení Lucie Vondráčková (foto Pavel Průcha) Lucie Vondráčková (foto Pavel Průcha) Ve filmu je zvěčněn i Červený buk, který padl za oběť vichřici Emma Ve filmu je zvěčněn i Červený buk, který padl za oběť vichřici Emma

Nový historický velkofilm Juraje Jakubiska o kontroverzní hraběnce Alžbětě Bathoryové se natáčel mimo jiné i v prostorách doudlebského zámku. Důležitou roli ve snímku hraje zámecké nádvoří s renesančními sgrafity, v několika scénách spatříte i interiéry (např. jídelnu s barokními kamny). Další záběry vznikaly v zámeckém parku, převážně v okolí proslulého červeného buku, který v březnu 2008 bohužel zklátila vichřice Emma.

"Děj filmu se odehrává v době renesance a ze všech nabízených objektů nás právě Doudleby zaujaly nejvíc. Přesně odpovídají mé a architektově představě o tom, kde hraběnka Bathoryová žila," uvedl k výběru lokace režisér Jakubisko. Ve scénách z Doudleb uvidíte např. Karla Rodena, Lucii Vondráčkovou, Bolka Polívku, Jiřího Mádla a samozřejmě představitelku hlavní role, Annu Friel.

Přijeďte navštívit místa, kudy "prošla" Čachtická paní!

Odkazy

Ohlasy v tisku